logo yeni

SİZDEN GELENLER: DUYARLI VATANDAŞ GÖZÜYLE TAPU İZLENİMLERİ

Aktif . Yayınlanma Sizden Gelenler

Şu an hangi vatandaşa sorsak ülkemizde en çok hangi kuruma güven duyuyorsunuz şüphesiz ilk akla gelen kurumların başında gelen kurumlardan biridir. Peki hiç düşündük mü bize bu hizmeti bu kadar mükemmele yakın olarak sunan bu teşkilatta çalışanların sorunları nedir hangi şartlar altında bize hizmet veriyorlar .Hep biz onlardan şikayetçi olduk . her yaptıklarında serzenişte bulunduk . En ufak sorunda kendimizi onun yerine koymak yerine ya amire şikayet ettik yada hemen bir siyasi tanıdığı devreye soktuk.

Evet ben karar verdim ,bu gün kendimi onların yerine koyacağım .Hangi şartlar altında çalıştıklarını inceleyeceğim. EMPATİ yapacağım. Her memur gibi kalkarak işe hazırlanıyor ve evden çıkıyorum.Kurum tarafından mükemmele yakın olarak dizayn edilmiş kurum binasına geliyorum .Kapıdan içeriye girdiğimde son derece nezih bir ortam karşılıyor insanı .Vatandaşın rahatı için her şey düşünülmüş.Etrafı incelerken giriş katta bekleyenler için çay ve kahve makinesi ile fotoğraf çekebilmeleri için fotoğraf çekme makinesi kabini dahil vatandaşın kolayı için tüm özenin gösterildiğini görüyorum.

Vatandaş için her şey tamam da ya çalışanlar için ? Gözlemlerimle kurum çalışanlarını kime benzettim biliyor musunuz ? KARINCALARA ! Maşallah dur durak bilmiyorlar . Herkeste bir koşuşturma ve telaş .Gözümün önüne klasik memurlar gelince kendimi yadırgadım çünkü ben hep memur denince ne yapıyorlar ki akşama kadar yan gelip yatıyorlar diyordum. Ve işim özünü öğrenince çok şaşırdım neden biliyor musunuz .Çünkü bu kurum çalışanlarının gerçekten çok özel insanlar olduğunu anladım .Neden mi?

–Medenin kanun gereği sınırsız sorumluk sahibi olduklarını öğrendim Hani biz çok dürüst milletiz ya sahte vekalet düzenleyip memura getir meyiz ya işte kazayla yapsak ve memurda o gün azayla sahte olduğunu anlamasa vay o memurun haline ! sade kendi haline mi? Allah uzun ömür versin işlemi yapan memur ölse bile çocuğuna çocuğu ölse bile torununa rücu edilebiliyor.Sorarım size bu sorumluluk başka kimde var?

– Neredeyse tüm kurumların arşivi kurumu haline geldiğinden iş yükünün ne kadar ağırlaştığını öğrendim .Düşünün Bir bina yapılıyor projeyi Belediye onaylıyor Tapu arşivinde saklanıyor Vatandaş kredi kullanacak eksper gelip projeyi tapuda inceliyor Çünkü Tapuya güveniyor.

- İş yükü o kadar ağır ki yerel yönetimlerin plansız İMAR uygulamaları yüzünden kayıtlar nerdeyse bir birine girmiş durumda olduğunu öğrendim.

- En önemlisi biz .Evet şaşırmayın SEN ve BEN yani BİZ. Tapu dairesinde bir işimiz varsa onu halletme için yapmadığımız yoktur ya yola gideceğiz ya ödememiz vardır bunun gibi sayısız neden sayabiliriz. Peki hiç sorduk mu kendimize Hastaneye gittiğimizde en basit Röntgen Çektirmek için kaç gün sonraya randevu veriliyor.Peki hangisi daha değerli CANIMIZ mı MALIMIZ mı? Evet bu sayfaya yazacak daha dünyalar kadar sorun bulunabilir yada dünyalar kadar o insanları onure edecek sebep bulunabilir.Şunu asla unutmayalım hepimiz insanız hata yapabiliriz Önemli olan art niyet olmamasıdır .Unutmayalım :TAPU GİBİ SAĞLAM BAŞKA KAÇ KURUM VAR. 

*Sizden gelenler kategorisindeki yazılar tamamen üyelerimize ait yazılar olup memurunyeri.com bu yazılardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.