logo yeni

GİH PERSONELİ HAKSIZLIKTAN ŞİKAYETÇİ

Aktif . Yayınlanma Sizden Gelenler

memur2Ziyaretçilerimiz tarafından Sitemize gönderilen mesajlarda, Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil kadrolarda görev yapan Devlet memurlarına haksızlıklar yapıldığı hususu sıklıkla ifade edilmektedir.

GİH Sınıfındaki tüm kadrolara haksızlık yapıldığı düşüncesine dayanan bir mesajda, yapılan haksızlıklar ile bunların giderilmesi konusundaki istekler şu şekilde sıralanıyor:

1-GİH sınıfı kadroların özel hizmet tazminat oranları düşük olduğundan, bu oranlar öğrenim durumuna göre yükseltilerek yeniden belirlenmelidir.

2-YHS, THS vb. sınıflara yapılan Giyim Yardımı, senede en az bir defa olmak üzere 1 Takım Elbise,1 Gömlek ve 1 Ayakkabı olacak şekilde tüm GİH memurlarına da ödenmelidir.

3-İzin kulanım süreleri hafta sonarı çıkarılarak yeniden düzenlenmeli veya hafta sonları sayılacaksa izinler de bu şekilde artırılmalı, ayrıca yıllık izin kullanımının tamamen amir insiyatifinden çıkarılması ve iş yoğunluğu bahanesinin raftan kaldırılarak memurun rahatlatılması gerekir.

4-Tayin işlemlerinde kurum amir insiyatifi ve etkisi kaldırılmalı ve tayinler adil olarak yapılmalıdır.

5-Memuriyetten önce çalışılan hizmet sürelerinin de emeklilik ve hizmet sürelerine güncel haklarına eklenmesi sağlanmalıdır.

6-Ünvan değişikliği ve Görevde Yükselme sınavlarının düzenli olarak her yıl yapılmalıdır.

7-2005 yılından sonra atanan memurlar için 1 derece verilmeli ve disiplin affı çıkarılmalıdır.

8-Ne vatandaşın memuru ezdiği ne de memurun vatandaşı ezdiği adil bir sistem oluşturulmalıdır.

9-Derece ve kademe yükselmesine engel olan tüm kurum, kanun ve yönetmelikler düzeltilerek, adaletli ve olması gerektiği şekilde memurların yükselmesi sağlanmalıdır.

Okuyucu Gönderisi

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.