logo yeni

KPSSP3 PUAN TÜRÜNDE ATAMA BEKLEYENLER ÇARE ARIYOR

Aktif . Yayınlanma Sizden Gelenler

para2Kamu Personeli Seçme Sınavına (B) Grubu kadrolar için giren ve 80 puanın üzerinde almalarına rağmen atanamayan lisans mezunu çok sayıda aday, atama konusunda yetkililerin duyarlı olmasını istiyorlar.

Lisans mezunu olup 80 üzerinde puan alan ve (B) Grubu kadrolara az sayıda personel alımı yapılmasının işe girmelerini zorlaştırdığını ve kendilerini bir belirsizliğin beklediğini düşünüyorlar.

Sitemize konuya ilişkin çok sayıda elektronik posta iletilmekte olup, gönderilen son iletide ise şöyle denilmektedir:

“Benim gibi pek çok kişi (KPSSP3:81) yüksek puan almasına rağmen KPSS ile atanamamıştır. Bazı kişilerin aynı puanı defalarca kullanarak kurumdan kuruma zıplamaları ve mülakatlarda torpilin olması nedeniyle birçok kişi da işsiz olarak KPSSB alımlarını beklemektedir.

Ancak ne yazıktır ki, bu yıl az sayıda personel alımı nedeniyle, birçoğumuz yüksek puanlarımızın elimizde patlayacağı üzüntüsünü ve korkusunu yaşatmaktadır.

Üstelik 2014 yılında KPSSB atamaları konusunda ne yapılacağı belirsizliğini korurken, pek çok kişi de sınava hazırlanmaktadır.

KPSSB 2014/1 atamalarında daha çok personel alımına gidilmesinin sorunları kısmen çözecektir.”

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.