logo yeni

ÖNLİSANS MEZUNU TIBBİ SEKRETERLERİN ŞİKAYETİ

Aktif . Yayınlanma Sizden Gelenler

tibbi-sekreter2Meslek yüksekokullarından mezun çok sayıda işsiz tıbbi sekreter bulunmakta iken, genellikle başka öğrenim dallarından mezun olanların tıbbi sekreter kadrosunda istihdam edilmesinden rahatsızlık duyan işsiz tıbbi sekreterler, seslerinin yetkililer tarafından duyulmadığını düşünüyor.

Ülkemizde, tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümü adı altında 60’tan fazla üniversitenin ön lisans eğitimi veren sağlık meslek yüksekokullarında tıbbi sekreterlik eğitimi verilmektedir. Bu okullardan mezun olup iş bulamayan tıbbi sekreterler adına Sitemize iletilen elektronik postada, yetkililerin kendilerini duymamasından şikayetlerini belirterek, konuya ilişkin olarak özetle şunları söylüyorlar:

Merkezi yerleştirme tercihlerinde, ön lisans tıbbi sekreterlik dışındaki sağlık bölümlerinden mezun olanlar acaba nereyi tercih etsek diye düşünürken, ön lisans mezunu tıbbi sekreter olan bizler ise kendi alanımızdan bir tek tercih yapacak yer bile bulamıyoruz.

Oysa bizler 2013 Haziran ayında mezun olmadan önce, 2012 KPSS puanıyla 800-900 tıbbi sekreter ataması yapıldı. Atanan arkadaşlar ve mezun olup atama bekleyen bizler bu atamalar sırasında oldukça heyecanlanmıştık. Ancak aynı heyecanı şimdi yaşayamıyoruz.

Lise mezunu tıbbi sekreterlere 200-300 üzerinde kadro verilirken ön lisans mezunu tıbbi sekreterlere 1 tane bile kadro açılmamasının sebebini anlayamıyoruz. Suçumuz üniversite mezunu olmak mı? Lise mezunlarına kadro verilirken biz ön lisans mezunlarına neden kadro verilmiyor?

77-80 üstü puan alan ön lisans mezunu çok sayıda tıbbi sekreter var. Atanıp kendi mesleğimizi yapamayacaksak neden bir sürü emek verdik? Neden ailemizden uzak yerlerde türlü zorluklarla okuduk bu bölümü?

Yetkililerin bizi duymasını ve açıklama yapmalarını talep ediyoruz.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.