logo yeni

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ HUZURSUZ

Aktif . Yayınlanma Sizden Gelenler

memur2Sağlık Bakanlığının teşkilat yapısındaki değişiklikler sonrasında il sağlık müdürlüklerinin görev ve yetkilerinin azalması, bu yerlerde görev yapan bazı personel için atıl kalmaktan kaynaklanan sorunlar oluşturmaktadır.

Konuya ilişkin olarak Sitemize iletilen mesajlarda, il sağlık müdürlüklerinde görevli 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memur kadrosunda görev yapan personel, sorunlarını genellikle şu şekilde ifade ediyorlar:

Bakanlığımızın yeniden yapılanması neticesinde İl Sağlık Müdürlüklerinin görev ve yetkileri azalmış durumda. Dolayısıyla fazla olan personelin azaltılması eğilimi var. Ama nedense bu azaltma sadece memurlar için düşünülüyor genelde.

Tam sayıları bilinmemekle birlikte,  memur sayısından neredeyse fazla taşeron firma elemanı veri giriş elemanı olarak çalıştırılıyor. Memurlarla taşeron firma elemanına aynı iş yaptırılıyor. Yani memurların yetkisinde görev yapıyorlar. Arşiv gibi işlerken bir memurdan daha yetkili çalıştırılıyorlar. Şirket elemanları sınavsız ve çoğu da bir tanıdık vasıtasıyla işe girmiş, tahsili bile çoğunun lise ve önlisans düzeyinde iken, sınavla girmiş kıdemi olan birçok üniversite bitirmiş memurlarla aynı seviyede tutuluyorlar.

Bazı yöneticilerde hiç bir zaman memurlardan yana olmuyorlar. Bu nasıl bir zihniyet gerçekten anlamıyorum. gibi İl Sağlık Müdürlüklerinde yoğunluk kalmaması, fazla sayıda veri giriş elemanı çalıştırılması, memurların dışlanması, adeta memurları cezalandırırken, aynı zamanda kamu için de maddi açıdan zarar oluşturmaktadır.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.