logo yeni

ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ATAMA BEKLİYOR

Aktif . Yayınlanma Sizden Gelenler

cevre-muhendisiÇevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2013/1 atama kılavuzunda tek bir çevre mühendisi kadrosu için bile merkezi yerleştirme talebinde bulunulmadığını ileri süren Çevre Mühendisleri, atamalarının yapılarak mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

İnternet ortamında Bakan Erdoğan BAYRAKTAR’a seslenen Çevre Mühendisleri şunları söylüyor:

**Bizler bilinçli çevre mühendisleri olarak tamamladığımız lisans eğitimi sonucunda, ülkemize maksimum faydayı sağlamak adına atama beklemekteyiz. Ne yazık ki biz çevre mühendisleri bakanımız Erdoğan Bayraktar tarafından tekrar hayal kırıklığına uğratıldık.

**2013/1 atama kılavuzunu incelediğimizde tek bir çevre mühendisi kadrosunun olmadığını gördük.

**Ülkemizde çevre ile ilgili duyarlılığın artığı ve çevre lafının sıkça telaffuz edildiği bu günlerde Bakanımız Erdoğan Bayraktar çevreci olduğunu söylemekte, yeşil alanlardan, arıtma tesislerine, küresel ısınmadan, geri dönüşüme kadar birçok çevre mühendisi lisans literatüründe yer edinmiş unsurlardan bahsetmektedir. Konu çevre mühendisi istihdamına geldiğinde ve daha önce söz verilmesine rağmen herhangi bir adım atılmamaktadır.

**Biz çevre mühendisleri olarak bakanımız Erdoğan Bayraktar'a soruyoruz. Defalarca kez kpss ile çevre mühendisi alacağınızı söylediğiniz halde niye çevre mühendisi alımını gerçekleştirmiyorsunuz? İl müdürlüklerinde çevre mühendisi ihtiyacı aşikar olduğu halde neden herhangi bir adım atmıyorsunuz? Sayın Bakanım bizler artık verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz.

**Çevre ve Şehircilik Bakanlığına tahsis edilen 375 kadronun bu hususta kullanılmasını umuyoruz.

**Sözlerimizi bitirmeden önce bakanımız Erdoğan Bayraktarın çevre mühendislerinin sesini duyacağına inanıyor ve geç olmadan mağduriyetmizin giderileceğine inanıyoruz.

Saygılarımızla

ATAMA BEKLEYEN ÇEVRE MÜHENDİSLERİ

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.