logo yeni

KPSS DIŞI ATAMALAR MÜHENDİSLERİ RAHATSIZ EDİYOR

Aktif . Yayınlanma Sizden Gelenler

muhendis3Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, bazı personelini KPSS sonuçlarına göre merkezi yerleştirmeyle değil de sözlü sınavla istihdam etme yoluna gitmesi, bu Kurumda işe girmeyi bekleyen inşaat mühendislerinin tepkisini çekiyor.

Atama bekleyen inşaat mühendisleri, oluşturdukları forumlar aracılığıyla bir araya gelerek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan BAYRAKTAR’a internet aracılığıyla ulaşıp dertlerini anlatmaya çalışıyorlar. “Genç İnşaat Mühendisleri” adıyla Sitemize iletilen bir mesajda, Bakan BAYRAKTAR’a gönderildiği belirtilen e-mail örneğine de yer verildi.

Söz konusu e-mail:  

“Sayın Bakanım;

Bizler, vatanına milletine faydalı olmak için kamuda görev yapmak isteyen, genç inşaat mühendisleriyiz. Çok içtenlikle söylemeliyiz ki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, başarılı projelerini ve çalışmalarını basından takdirle takip diyoruz. Ancak içtenlikle söylemek istediğimiz bir durum daha vardır. Bu da kurumunuzun yapmış olduğu sözleşmeli personel teminlerine olan tepkimizdir. Bunun en büyük sebebi, kurumunuzun mümkün olduğunca kpss merkezi atamadan kaçınmasıdır.

Kpss’ye emek verenlerin, en az bir kaç yıl işinden gücünden ayrılarak, sevdikleri ile geçirecekleri zamandan feragat ederek, büyük bir mücadele sonucunda bu kpss puanlarını aldıkları tarafınızdan görmezden gelinmektedir ne yazık ki. Kamu personeli olmak için sınava giren, uğraşan, didinen mühendisler yerine; sözlü mülakat ile personel temini yapmanız, bizi bu kadar net bir şekilde bizi görmezden gelmeniz, kpss yerine alternatif atanma yöntemleri benimsemeniz, kuruma karşı derin bir güvensizlik ortamı oluşturmakta, bu da tepkileri arttırmaktadır. Oysa kpss merkezi atama, hiçbir şüpheye yer bırakmayacak, asla torpil, tanıdık v.b. şüphelerin oluşmadığı, hak edenin kadro alabildiği bir atanma yöntemidir ve senelerdir pek çok kurum tarafından başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Kurumunuzun bu atama şeklinden mümkün olduğunca kaçınması, bizlere bu mektubu yollama zorunluluğu oluşturdu.

Şubelerdeki inşaat mühendisi açığının ve ihtiyacının aşikar olmasına rağmen, KPSS 2013/1 merkezi atamalarında kurumunuzun hiçbir kadro talep etmemesini anlayabilmiş değiliz. Biz genç inşaat mühendisleri olarak, bizlerin uğraşısını, çabasını, mücadelesini görmezden gelmemenizi, ihtiyaç duyulan inşaat mühendisi kadrolarına atamaların kpss merkezi atama ile yapılmasını, müsaade edilen 375 kişilik kadronun içerisinde inşaat mühendislerinin hak ettiği yeri ve sayıyı almasını talep ediyoruz.

Saygılar sunar, başarılarınızın devamını dileriz. GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ”

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.