logo yeni

calisanlar2 copy

ASPB ÇALIŞANLARI GÖREVDE YÜKSELMENİN SONUÇLARINI BEKLİYOR

Aktif . Yayınlanma Sizden Gelenler

aile ve sosyal politikalarAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında görevde yükselme ve unvan değişikliği sonuçlarının açıklanmasını uzun bir süredir bekleyen çalışanlardan sitemize ulaşan mektubu aynen yayımlıyoruz:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın; Dr. Fatma Betül SAYAN KAYA'ya AÇIK MEKTUP

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav Duyurusu 05.02.2016 tarihinde ilan edilmiş olup 19 Mart 2016 tarihinde saat 14:00'da Ankara' da "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı" yapılmıştır. 13.Nisan 2016 tarihinde Sınav Sonuçları açıklanmıştır. İki ay kadar uzun bir süre sonunda 27/06/2016 tarihinde Bakanlık internet sitesinde Başarı Listesi yayınlanmış ve tercih alma işlemleri sınav kılavuzunda “5 iş gününde tamamlanır” ifadesine rağmen 30/06/2016-25/07/2016 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Sınav tarihi üzerinden yedi ay geçti, sınav sonucu üzerinden altı ay geçti, bir aylık tercih alma süreci üzerinden yaklaşık üç ay geçti.... ama hala Bakanlıktan bir açıklama dahi çıkmadı.

Bakanlık çalışanları aylarca ilgili birimi defalarca telefonla araması, BİMER, CİMER den bilgi talep etmesi; Sağlık-Sen sendika başkanın müsteşarla görüşmesi, memur sitelerinde haber yapılması, Bakanın katıldığı bir tv programında tercihlerin ne zaman açıklanacağının sorulması gibi bir çok gelişme olmasına rağmen, Bakanlık çalışanlarını bilgilendirecek BİR TEK AÇIKLAMA YAPILMADI

(açıklama derken siteyi takip edin diye belirsiz birşey değil, net bir tarih)

Bakanlığı telefonla arayan bazı arkadaşların edindiği bilgiye göre bilişim uzmanlarının sisteme her şeyi girdiklerini tek tuşluk işinin kaldığını yalnız talimat beklediklerini söylüyor. Kim neyi bekliyor...

Okullar açıldı, kış kapıya dayandı, kiracı olanlar sınav sonucu açıklanacak evden çıkacağım dedi, aylar oldu, şuan ev sahibiyle problem yaşamaya başlayanlar var. Bu ve benzeri bir çok sıkıntı yaşayan personelin moral motivasyonu allak bullak oldu ama tek bir duyuru bile yapılmadı. Yetkililer neyi bekliyor ?

Aile Bakanlığı çalışanları olarak biran önce mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz.

AİLE BAKANLIĞI ÇALIŞANLARI

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.