logo yeni

calisanlar2 copy

DİPLOMAYA YÖNELİK ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BEKLEYEN ÖĞRETMENLERİN TALEPLERİ KARŞILIK BEKLİYOR

Aktif . Yayınlanma Sizden Gelenler

ogretmen 7Diplomaya Yönelik Alan Değişikliği Bekleyen öğretmenlerden gelen yazı:

ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLER ÖNÜMÜZDEKİ HAZİRANDA NELERİN OLACAĞINI BİLSELER DİPLOMAYA YÖNELİK ALAN DEĞİŞİKLİĞİNE ENGEL OLMAYI BIRAKIP DESTEK OLURLAR

 

Diplomaya yönelik alan değişikliği bekleyen öğretmenler taleplerini yaklaşık 2 yıldır dile getirmektedirler. Milli Eğitim Bakanlığı ise atama bekleyen öğretmenler nedeniyle diplomaya yönelik alan değişikliğine sıcak bakmadığını dile getirmektedir. Atama bekleyen Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, Sosyal Bilgiler, Beden Eğitimi, Müzik, Resim gibi birçok branştan öğretmen adayı diplomaya yönelik alan değişikliğine karşı çıkmaktadır. Öğretmen adayı arkadaşlara soruyoruz: Diplomaya yönelik alan değişikliği yapılırsa, mesela Beden Eğitimi branşına nasıl bir öğretmen alan değişikliği yoluyla geçebilir ki? Elbette geçemez.

 

2012’de yapılan yan alan değişikliği ile karıştırmayın. DİPLOMAYA YÖNELİK ALAN DEĞİŞİKLİĞİNDEN bahsediyoruz. Diplomaya yönelik alan değişikliğinin size zararından çok faydası olur, nasıl mı? 2012’de yan alan ile alan değişikliği yapan öğretmenlerin çoğunluğu kendi alanına dönmek istiyor, onlar kendi alanına dönerse norm açığınız artacaktır.

 

Dikkat dikkat dikkat! Atama bekleyen öğretmen adayı arkadaşlar, burası çok önemli: 3 ay sonra 4+4+4’ün ilk mezunları veriliyor. 2012’ de yaş düştüğü için birinci sınıfa kayıtlarda 2 katından daha fazla artış oldu ve 2012’nin 1. Sınıf şube sayıları, normal zamanın 2 katından daha fazladır. Bu yıl onlar mezun oluyor ve en küçük okulda bile 3 ay sonra 1 sınıf öğretmeni norm fazlası durumda olacak. Eğer diplomaya yönelik alan değişikliği yapmamakta Milli Eğitim Bakanlığı diretirse yan alan değişikliği yapmak zorunda kalacaktır. Eğer yan alan değişikliği yapılırsa da branşlarınıza 300-400 puanlı öğretmenler, yan alan ile alan değişikliği yaparak geçeceklerdir. Bunun sonucunda da açığınız ciddi anlamda kapanacaktır. Nasıl olur ki demeyin, 2012’ de dönemin Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER sınıfları böldük, 1.sınıf şube sayılarımız arttı, boş normlara resen atama yaptık, bunların sonucunda norm fazlası sınıf öğretmeni yok, alan değişikliği yapmayacağız demişti. Hiçbir sınıf öğretmeninin il içi, il dışı ve özür grubundan tayini çıkmayınca ve binlerce sınıf öğretmeni norm fazlası olunca ne oldu? Görevde olan sınıf öğretmenleri isyan edince yukarıdan talimat geldi ve yan alan saçmalığı yapıldı.

 

Haziran ayında 20 bin sınıf öğretmeni norm fazlası olacak. Bundan dolayı atama bekleyen öğretmenlerin geçmişe bakarak ders çıkartmaları gerek. Atama bekleyen öğretmenlerin, diplomaya yönelik alan değişikliğine bırakın engel olmayı, bütün gücüyle destek olması gerekir. Bizden söylemesi, diplomaya yönelik alan değişikliği yapılmadığı her gün Milli Eğitim Bakanlığı yan alan değişikliğine doğru gitmektedir. Olur mu? Demeyin, öyle bir olur ki, ne yapacak Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin norm fazlası Sınıf Öğretmenini?

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.