logo yeni

calisanlar2 copy

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ KONTENJAN ADALETİ İSTİYOR

Aktif . Yayınlanma Sizden Gelenler

ogretmen4Yaklaşan 30 bin öğretmen ataması öncesinde, "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Adaylarından" sitemize ulaşan bir yazıyı sunuyoruz:

Atama bekleyen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri olarak Milli Eğitim Bakanlığının branş atama sayılarını belirlemedeki mantığı aklımız almıyor. Eylül atamasında İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu twitter hesabından yaptığı açıklama da bazı branşların açık sayısının yüzde 20 si kadar, bazı branşların açık sayısının da yüzde 50 si kadar atama yaptıklarını söyledi. Şimdi Genel Müdürümüze soruyoruz, adalet bunun neresinde?
A branşında açık 90 bin ise atama sayısı 30 bin; B branşında açık 30 bin ise atama sayısı 10 bin olmalıdır. Yani atamalar açık sayısına göre orantısal yapılmalıdır.
Son yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı atama sayılarında büyük haksızlıklar yapmıştır. Özellikle 3-4 branşın kontenjanından kısıp diğer branşlara aktararak kıstığı branşların açık sayıları çok fazla artarken aktardığı branşların ise açık sayısını kapatma noktasına gelmiştir.
Milli Eğitim Bakanlığında branş bazında atama sayılarını belirleyen bütün bürokratlara soruyoruz bu nasıl bir mantıktır ki atama sayılarında bekleyen sayısını dikkate alıyorsunuz. Atamalar ihtiyaca göre yapılır. Hangi bakanlık sizlerin mantığı ile hareket ediyor kendinizi bir sorgular mısınız ? Hiç duydunuz mu Sağlık Bakanlığının atama bekleyen doktor olmadığı için bu yıl mezun olanların yarısını atayacağız dediğini.
Son zamanlarda atama bekleyen bazı branşlar twitter ve instagram etkinliği yapmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı atama sayıları birbirine yakın olsun diye mantıksız bir dağılım yapabilir. Şuan öğretmen açığı 90 bin atama sayısı ise 30 bin ise, her branşın açık sayısının 3 te 1 i oranın da atama yapılacak demektir.
Buradan Milli Eğitim Bakanlığına haykırıyoruz! Atama sayılarını sadece ve sadece açığa göre belirlemelisiniz. Hiç bir branşın atama sayısı başka bir branşa aktarılmamalıdır.

ATAMA BEKLEYEN DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.