logo yeni

calisanlar2 copy

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GÖREVDE YÜKSELME SINAVINA GİRENLER DERTLİ

Aktif . Yayınlanma Sizden Gelenler

mutsuzİçişleri Bakanlığı şef unvanı için görevde yükselme sınavına girenler atanmayı talep ediyor. Bu yılın ortasında yapılan sınava girip yüksek puan aldığı halde atanamayan personelden sitemize ulaşan yazıyı yayınlıyoruz.

Biz İçişleri Bakanlığı çalışanları olarak 23 Ağustos 2015 tarihinde yapılan İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına girdik. Şef unvanında 90-100 arasında güzel puanlar elde ettik fakat başarı listesinde yedek listede kaldık. 23.08.2015 tarihli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı sonucuna göre görev yaptığımız ve tercih ettiğimiz ilde ilçe, şube ve il müdürü unvanlarına atanan personelden boşalan çok sayıda şef kadrosu bulunmaktadır. Sanırım bu sayı Türkiye genelinde 700-800'leri buluyor.
2011 yılındaki İçişleri Bakanlığı'nın açtığı Görevde Yükselme Sınavı sonucuna göre asıl listeye giremeyen personel, başarı puan sıralamasına göre şef unvanında olup ta müdürlüğü kazananların boşalttığı kadroya atandı. Fakat bu yıl yapılan sınavda ise atanamıyor.
Bizler almış olduğumuz 90-100 puanlarla atanamıyoruz ve birçok şef kadrosu boş olarak bekliyor. İçişleri Bakanlığı'nın 2011 ve 2015 yılında çıkarttığı GYS yönetmeliklerinde sadece sınav puanlarının geçerlilik tarihi değiştirilmiş (2 yıl geçerliliği varken 6 aya inmiştir) olmasına ve 2011 yılında asıl liste dışında kalan personelin başarı sırasına göre boşalan şef kadrolarına atamasının yapılmasına karşın niye 2015 yılında yapılmamaktadır?
Aldığımız yüksek puanlara ve boş şef kadrolarına karşın süre dolmadan atama yapılmasını bekliyoruz. Saygılarımızla.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GÖREVDE YÜKSELME SINAVINI

YEDEKTEN KAZANAN ADAYLAR

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.