logo yeni

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI VE MAAŞLARI

Aktif . Yayınlanma Meslek Rehberi

personel3Ankara Büyükşehir Belediyesi, Teftiş Kurulu Başkanlığında görevlendirilmek üzere Müfettiş yetiştirmek amacıyla çeşitli öğrenim dallarından mezun adaylar arasından giriş sınavı ile Müfettiş Yardımcısı istihdam etmektedir.

Bu rehber, memurunyeri.com tarafından, KPSS (A) grubu kadrolara hazırlanan memur adaylarına yardımcı olması amacıyla hazırlanmıştır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Müfettişliği

Büyükşehir Belediyesi teşkilatına bağlı birimlerin her türlü faaliyet ve işlemleri ile personele ait hususları; ilgili kanun, yönetmelik, genelge ve emirlere uygunluğu yönünde teftiş etmek, inceleme, araştırma ve soruşturma işlerini yürütmek ve Büyükşehir Belediyesine bağlı Genel Müdürlüklerde inceleme, araştırma, soruşturma ve teftiş yapmak gibi görevler yürüten Müfettişler, görevlerini Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı adına yürütürler.

Ücretleri

9 uncu derecenin 1 inci kademesinde ve hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz Ankara Büyükşehir Belediyesi Müfettiş Yardımcısı, 2014 yılında göreve başlaması halinde aylık 2.856.-TL Net ücret alabilecektir.

Hesaplamaya Yabancı Dil Tazminatı, Sosyal Denge Tazminatı ve ikramiye ödemeleri dahil edilmemiştir.

Müfettişliğe giriş

Müfettişlik mesleğine müfettiş yardımcısı olarak girilir. Müfettiş yardımcısı olabilmek için, yazılı ve sözlü olarak iki aşamada gerçekleştirilecek giriş sınavlarında başarılı olunması şarttır.

Müfettiş Yardımcılarının yetişmelerinde kendi gayret ve çalışmaları esas olup yetişme süreleri üç yıldır.

Üç yıllık yetişme dönemi sonunda çalışmaları, verimlilikleri, tutum ve davranışları ile ahlak durumları bakımından yeterli olarak değerlendirilen Müfettiş Yardımcıları yeterlik sınavına girmeye hak kazanırlar.

Yapılacak yeterlik sınavında başarılı olan Müfettiş Yardımcıları başarı sırasına göre boş Müfettişlik kadrolarına atanırlar.

Müfettişlik güvencesi

Teftiş hizmetleri, diğer idari görevlerden ayrı bir kariyer meslek olarak düzenlendiğinden; Müfettişlerin kazanılmış hakları korunur, idari sebeplerle ve kendi istekleri dışında görevinden alınamazlar, istekleri dışında diğer idari görevlere atanamazlar.

 

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.