logo yeni

ERGOTERAPİST NE İŞ YAPAR VE NE KADAR MAAŞ ALIR?

Aktif . Yayınlanma Meslek Rehberi

ergoterapistSağlık Hizmetleri Sınıfı kapsamındaki “İş ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist)” unvanlı kadrolarda bulunan Devlet memurlarının yaptıkları görevler ile maaşlarının ne kadar olduğu kamu personeli arasında pek bilinmemektedir.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK EĞİTİM UZMAN YARDIMCILIĞI VE ÖZLÜK HAKLARI

Aktif . Yayınlanma Meslek Rehberi

personel 9Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere çeşitli öğrenim dallarında mezun adaylar için açtığı giriş sınavları sonuçlarına göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim Uzman Yardımcısı istihdam etmektedir.

ÇALIŞMA UZMAN YARDIMCILIĞI VE ÖZLÜK HAKLARI

Aktif . Yayınlanma Meslek Rehberi

personel11Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Çalışma Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere çeşitli öğrenim dallarında mezun adaylar için açtığı giriş sınavları sonuçlarına göre Çalışma Uzman Yardımcısı istihdam etmektedir.

SOSYAL GÜVENLİK UZMAN YARDIMCILIĞI VE ÖZLÜK HAKLARI

Aktif . Yayınlanma Meslek Rehberi

personel2Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere Kurumun ihtiyaçlarına göre açtığı giriş sınavları ile çeşitli öğrenim dallarında mezun uzman yardımcıları istihdam etmektedir.

GÜMRÜK VE TİCARET DENETMEN YARDIMCILIĞI VE ÜCRETLERİ

Aktif . Yayınlanma Meslek Rehberi

personel 2Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, taşra teşkilatında “Gümrük ve Ticaret Denetmeni” olarak görev yapmak üzere yetiştirilmek amacıyla, çeşitli öğrenim dallarından mezun adaylar arasından giriş sınavı ile Gümrük ve Ticaret Denetmen Yardımcısı istihdam etmektedir.

SİLAHLI KUVVETLER UZMAN YARDIMCILIĞI VE ÖZLÜK HAKLARI

Aktif . Yayınlanma Meslek Rehberi

turk silahli kuvvetleriGenelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanlıklarının merkez karargâhında Silahlı Kuvvetler Uzmanı olarak görev almak üzere yetiştirilmek amacıyla, çeşitli öğrenim dallarından mezun adaylar arasından giriş sınavı ile Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı istihdam etmektedir.

KİTAP PATALOĞU VE ÖZLÜK HAKLARI

Aktif . Yayınlanma Meslek Rehberi

kutuphaneciTeknik Hizmetler Sınıfı kapsamında yer alan “Kitap Patoloğu” unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, özlük haklarının aynı hizmet sınıfında görev yapan emsal personele göre düşük belirlendiğinden yakınıyor.

TCDD MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI VE ÖZLÜK HAKLARI

Aktif . Yayınlanma Meslek Rehberi

personel-3Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi (TCDD) Genel Müdürlüğü, Teftiş Kurulu Başkanlığında görevlendirilmek üzere Müfettiş yetiştirmek amacıyla çeşitli öğrenim dallarından mezun adaylar arasından giriş sınavı ile Müfettiş Yardımcısı istihdam etmektedir.

RTÜK ÜST KURUL UZMAN YARDIMCILIĞI VE ÜCRETLERİ

Aktif . Yayınlanma Meslek Rehberi

personel-9Radyo ve Televizyon Üst Kurul (RTÜK), Üst Kurul Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere, çeşitli öğrenim dallarından mezun adaylar arasından giriş sınavı (sözlü) ile Üst Kurul Uzman Yardımcısı istihdam etmektedir.

MTA MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI VE ÖZLÜK HAKLARI

Aktif . Yayınlanma Meslek Rehberi

personel7Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü, Teftiş Kurulu Başkanlığında görevlendirilmek üzere Müfettiş yetiştirmek amacıyla çeşitli öğrenim dallarından mezun adaylar arasından giriş sınavı ile Müfettiş Yardımcısı istihdam etmektedir.

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR UZMAN YARDIMICILIĞI VE ÖZLÜK HAKLARI

Aktif . Yayınlanma Meslek Rehberi

personel7Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, merkez teşkilatı hizmet birimlerinde “Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzmanı” olarak görev yapmak üzere yetiştirilmek amacıyla, çeşitli öğrenim dallarından mezun adaylar arasından giriş sınavı ile "Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcısı" istihdam etmektedir.

YURT DIŞI İŞÇİ HİZMETLERİ UZMAN YARDIMCILIĞI VE ÖZLÜK HAKLARI

Aktif . Yayınlanma Meslek Rehberi

personel2Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Dış İlişkiler ve Yurt Dışı İşçi Hizmetleri Genel Müdürlüğü emrinde “Yurt Dışı İşçi Hizmetleri Uzmanı” olarak görev yapmak üzere yetiştirilmek amacıyla, çeşitli öğrenim dallarından mezun adaylar arasından giriş sınavı ile Yurt Dışı İşçi Hizmetleri Uzman Yardımcısı istihdam etmektedir.

MİLLÎ SAVUNMA UZMAN YARDIMCILIĞI VE ÖZLÜK HAKLARI

Aktif . Yayınlanma Meslek Rehberi

personel-6Millî Savunma Bakanlığı, merkez teşkilatına bağlı birimlerde görev yapmak üzere Millî Savunma Uzmanı olarak yetiştirmek amacıyla, çeşitli öğrenim dallarından mezun adaylar arasından giriş sınavı ile Millî Savunma Uzman Yardımcısı istihdam etmektedir.

Bu rehber, memurunyeri.com tarafından, KPSS (A) grubu kadrolara hazırlanan memur adaylarına yardımcı olması amacıyla hazırlanmıştır.

ULAŞTIRMA VE HABERLEŞME, HAVACILIK VE UZAY TEKNOLOJİLERİ İLE DENİZCİLİK UZMAN YARDIMCILIĞI VE ÖZLÜK HAKLARI

Aktif . Yayınlanma Meslek Rehberi

personel-5Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, merkez teşkilatına bağlı birimlerde görev yapmak üzere çeşitli öğrenim dallarından mezun adaylar arasından giriş sınavıyla “Denizcilik Uzman Yardımcısı”, “Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcısı” ve “Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uzman Yardımcısı “ istihdam etmektedir.

İNSAN HAKLARI UZMAN YARDIMCILIĞI VE ÖZLÜK HAKLARI

Aktif . Yayınlanma Meslek Rehberi

personel11Türkiye İnsan Hakları Kurumu (yapılan değişiklikle lağvedilerek yerine Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu kuruldu), İnsan Hakları Uzmanı (İnsan Hakları ve Eşitlik Uzmanı) olarak yetiştirilmek üzere, çeşitli öğrenim dallarından mezun adaylar arasından giriş sınavı ile İnsan Hakları Uzman Yardımcısı (İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcısı) istihdam etmektedir.

Bu rehber, memurunyeri.com tarafından, KPSS (A) grubu kadrolara hazırlanan memur adaylarına yardımcı olması amacıyla hazırlanmıştır.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.