logo yeni

calisanlar2 copy

CHP'DEN POLİSLERE EK GÖSTERGE SÖZÜ

Aktif . Yayınlanma Ücret

polisCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir'de partisince düzenlenen mitingde  polislere ilişkin vaatlerini de açıkladı.

Kılıçdaroğlu, bu ülkenin insanlarına hizmet etmeyi kutsal görev bildiğini ve halkın refahı için çalışacağını söyledi.

6 milyon işsiz

Ülkenin içinde bulunduğu şartların yeni başlangıcı zorunlu kıldığını vurgulayan ve 13 yıldır ülkeyi yönetenlerin getirdiği noktada 6 milyon 200 bin işsiz ve 17 milyon yoksul olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin ekonomik büyüklük olarak 19. Sırada yer aldığını ancak insanı gelişmişlikte çok gerilerde kaldığını söyledi.

Vallahi de billahi de emekliye o parayı vereceğim

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, toplanan her kuruşun millet için harcanacağını belirterek, "Emekliye sanki dünyanın servetini veriyorum. Senede iki kez ikramiye vereceğiz. 'Nereden bulacaksın' diyorlar. Sen bunu daha öğrenemediysen niye o koltukta oturuyorsun? Vallahi de billahi de emekliye o parayı vereceğim" dedi.

Pırlantada, incide, yakutta KDV ve ÖTV'yi sıfırlandığını, kendisinin de mazotta vergiyi sıfırlayacağını ifade eden Kılıçdarolu, “Sen birilerine, ben köylüye üretene ekene biçene çalışıyorum. 11 milyon emekliye sesleniyorum, bir tek fire bile istemiyorum. Ramazan ve kurban bayramlarına sana vefa borcumuzu ödeyeceğiz. Ülkenin kalkınmasında alın terin, emeğin, gözyaşın var o hakkını ödeyeceğim" ifadesini kullandı.

Polislere ek gösterge

Polislerin ek gösterge talebine de değinen Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP bile olsa iktidarın değil halkın polisi olun" diye seslenen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Gencecik çocuklarımıza, delikanlılara sert davranmayın. Onlar çocuklarımız, gençlerimiz. Bağırabilirler, taşkınlık yapabilir, yürüyebilirler. Onlar kişisel çıkarlar peşinde koşan çocuklar değil daha güzel huzurlu Türkiye olsun istiyorlar. Polislerin zor şartlar altında görev yaptığını biliyorum. '3600 gösterge talebimiz var' diyorlar, sözüm söz onların bu taleplerini yerine getireceğiz." sözlerini kullandı.

CHP Seçim Beyannamesinde yer verilmeyen bu konuyu Kılıçdaroğlu ilk kez dile getirirken, polislere 3600 ek gösterge sözü ilk olarak geçtiğimiz hafta sonu açıklanan MHP Seçim Beyannamesinde yer almıştı.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.