logo yeni

calisanlar2 copy

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN MEMURLARINA İKRAMİYE

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas11Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, memurlarına 2015 yılı içinde ikinci kez performans ikramiyesi ödediklerini belirtti.

Başkan Kimyeci konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "Antakya Belediyemizde görevlerini başarılı bir şekilde sürdüren, memur personelimizin hak ve alacaklarını alın terleri kurumadan ödeme düşüncesi ile 2015 yılının ikinci memur performans ikramiyesini ödemiş bulunuyoruz. Alın teri ve emeğe karşı her özenli ve saygılı davranmak önceliğimiz oldu. Görev süremiz boyunca gerek devlet tarafından tanınan ikramiye hak edişleri, gerekse kurum ve sendikalar arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi'nden kaynaklı tüm ödemeleri gününde yapmak için her türlü fedakârlığı yapmayı kendimize ilke edindik. Söz konusu kanunun ilgili maddesi gereği memurlarımıza yılda iki kez ödediğimiz ikramiyemiz ile Mayıs ayı itibariyle Antakya Belediyesi kasasından toplamda brüt 17.710 Türk Lirası ödeme yapılmış oldu. Bu ödeme dâhilinde memurlarımız kişi başı 161 TL net ücret aldılar. Belediyemizin en önemli değerleri olan memurlarımıza verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyor, aileleri ile güle güle harcamalarını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Büyükşehir belediyelerinde, belediyelerde ve il özel idarelerinde görev yapan Devlet memurlarından, toplam memur sayısının %10’u kadarına, 5393 sayılı kanunun 49. Maddesine istinaden yılda iki defa ikramiye ödenebiliyor.

Belediye personeline ödenen ikramiyelerle ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.