logo yeni

calisanlar2 copy

ENFLASYON ORANLARINA GÖRE MAAŞINIZI KENDİNİZ HESAPLAYIN

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas2Dün açıklanan Nisan ayı enflasyon rakamları beklentilerin oldukça üzerinde çıkarken, emekliler ve memurlar da enflasyona göre zam alacaklar.

Emekli ve memurların zam oranı

Açıklanan rakamlar paralelinde SSK ve Bağkur emeklileri %4.71, memur ve memur emeklileri ise %3 Temmuz ayı zammı + 1.71 enflasyon farkı alacak.

Önümüzdeki aylar içinde açıklanacak enflasyon rakamlarının artı çıkması durumunda bu zam oranları da artarken, eksi çıkması durumunda azalacak.

Memurların 2015 zam oranları

Devlet memurları, Memur-Sen ile hükümet arasında 2013 yılında imzalanan toplu sözleşme gereğince 2015 yılı 6 aylık dönemlerde %3 + %3 zam, ayrıca enflasyon oranlarının %3 zammın üstünde çıkması durumunda aradaki farkı enflasyon zammı olarak alıyorlar.

Emeklilerin ve Devlet memurlarının Temmuz ayında alacakları zammın kesinleşmesi için Mayıs ve Haziran ayı enflasyonunun da belli olması gerekiyor.

Zam sonrası maaşınızı kendiniz hesaplayın

Sitemizin hazırladığı maaş hesaplama motorları ile şu ana kadar belli olan enflasyon rakamları ve temmuz zammı çerçevesinde maaşlarınızı hesaplayabilirsiniz. Ana sayfamızdan veya buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz maaş hesaplama motorlarımıza girmeniz durumunda, bunun için yapmanız gereken, ilk sıradaki maaş dönemini “2015 Temmuz(Nisan enflasyonu eklenirse)” seçeneğini işaretlemek. Ayrıca, bundan sonraki aylarda belli olacak enflasyon oranlarına göre, maaş hesaplama motorlarımız güncellenecek olup, buna göre Temmuz’da alacağınız zamma yönelik hesaplama yapabileceksiniz.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.