logo yeni

calisanlar2 copy

ŞUBE MÜDÜRÜ EMEKLİLİKTE KİMLERE DENK OLUYOR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

mudur 5Şube Müdürü unvanlı kadrolarda görev yaptıktan sonra emekliye ayrılanlar, maaş unsurlarının tamamının emekliliğe yansımamasından dolayı, çalışırken almakta oldukları aylık maaşın yarısından daha az emekli maaşı almaktadırlar.

Öte yandan, Genel İdare Hizmetleri Sınıfı kapsamındaki Şube Müdürü unvanlı kadrolardan emekli olanların emeklilik hakları, kendilerinden daha alt unvanlardaki kadrolardan emekli olanlarla aynı düzeyde olmaktadır.

Devlet memurlarından; yükseköğrenim mezunu, hizmet süresi aynı, emekli keseneğine esas derece/kademesi aynı, 1 inci derece kadroda ek göstergesi aynı (2200) olanların emeklilik hakları da aynı seviyede olmaktadır. Bu durum, Şube Müdürü unvanı ile buna denk veya daha aşağıdaki unvanlarda bulunanlar ile bazı kariyer mesleklerde görev yapanların emekliliğe ilişkin haklarının aynı olması sonucunu da doğurmaktadır.

Emekli keseneğine esas derece/kademesi 1/ 4, hizmet yılı 30, 1 inci derece kadroda ek göstergesi 2200 olan unvanlarda görev yapan Devlet memurları emekli olduklarında, 2015 yılı ilk altı ayı için geçerli olan rakamlara göre, aşağıda belirtilen tutarlarda emekli aylığı ve emekli ikramiyesi alabilmektedir.

DERECE KADEME EK GÖSTERGE HİZMET YILI EMEKLİ AYLIĞI* EMEKLİ İKRAMİYESİ
1/4 2200 30 1.749 TL 63.058 TL

*Emekli aylığının %4’ü oranındaki ek ödemeler hesaplamaya dahil edilmiştir.

Emeklilik hakları şube müdürü ile aynı olan kadro unvanlarından bazıları

1 inci derece kadroları için 2200 ek gösterge belirlenmiş olan unvanlarda görev yapan (yaptıkları başka görevlerden dolayı daha yüksek ek göstergeden yararlanmamış olanlar) devlet memurlarının aynı derece/kademe ve hizmet yılında emeklilik hakları aynı seviyede olacaktır.

Emekli olduklarında, Şube Müdürü ile aynı miktarda emekli aylığı ve emekli ikramiyesi alacak olan unvanların hangileri olduğu konusunda bilgi vermesi bakımından, memurunyeri.com olarak bu unvanlardan sadece Genel İdare Hizmetleri Sınıfı kapsamında olanların bazılarına aşağıda yer vermeye çalıştık. Aşağıda sayılmamakla birlikte, GİH ve diğer hizmet sınıflarında, bu unvanlarla aynı emeklilik hakkına sahip olan başka unvanlar da bulunmaktadır.

Anbar Memuru Gişe Memuru Muayene Memuru Sosyal Güvenlik Denetmeni
Anketör Gümrük Muhafaza Memuru Mutemet Sivil Savunma Uzmanı
Antrenör Gümrük Ve Ticaret Denetmeni Müdür Spiker
Araştırmacı İcra Memuru Müdür Yardımcısı Şef
Arşiv Memuru İl Göç Uzmanı Mütercim Şoför
Ayniyat Memuru İl İstihdam Uzmanı Orman Muhafaza Memuru Usta Öğretici
Ayniyat Saymanı İl Planlama Uzmanı Redaktör Uzman (kariyer olmayan)
Bilgisayar İşletmeni İmam Rehber Ürün Denetmeni
Cezaevi Kâtibi İnfaz ve Koruma Memuru Santral Memuru Vergi İstihbarat Uzmanı
Daktilograf Koruma ve Güvenlik Görevlisi Satınalma Memuru Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni
Defterdarlık Uzmanı Makyajcı Satış Memuru Veznedar
Eğitim Uzmanı Mali Hizmetler Uzmanı Sayman Yoklama Memuru
Emanet Memuru Memur Sekreter Zabıt Kâtibi
Gelir Uzmanı Montajcı Ses Kayıtçısı Zabıta Memuru

 Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.