logo yeni

calisanlar2 copy

BAKAN ÇELİK EMEKLİ ZAMMINA ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas6Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, emekli maaşlarına yapılan zamma ilişkin eleştirilere cevap verdi.

Faruk Çelik, seçim bölgesi Şanlıurfa’da katıldığı 11 Nisan Parkı temel atma töreninde yaptığı konuşmada emekli maaşlarına yapılan zam miktarına değindi.

Muhalefet milletvekilleri emekliye zammın çoğu durumda bile 100 TL. yi bulmadığını, bazı emeklilere 22 TL. yansıyacağını belirtmiş, ayrıca Temmuz ayından sonraya bırakılmasını da eleştirmişti.

Bakan Çelik eleştirilere cevap verirken “Emekliye 100 lira zam yaptık. 500 lira da yapabilirdik. Ama bunun acısı çocuktan, ekmekten ve otobüs fiyatından çıkardı. Çıkardı da çıkardı. Yani eski Türkiye olurdu. Eski Türkiye olmayalım diye hesaplı kitaplı gitmek durumundasınız” ifadelerinin kullandı.

Çelik, zammın bütçeye bağlı olarak 100 lira yapılmasını uygun gördüklerini belirterek, “Emekliye 100 lira zam yaptık. 500 lira da yapabilirdik. Ama bunun acısı çocuktan, ekmekten ve otobüs fiyatından çıkardı. Çıkardı da çıkardı. Yani eski Türkiye olurdu. Eski Türkiye olmayalım diye hesaplı kitaplı gitmek durumundasınız” diye konuştu.

AK Parti’nin biriktirmiş olduğu rezervlere göz dikildiğini savunan Çelik, “Beyler boşalttınız bu ülkeyi IMF’ye mahkum ettiniz. Yabancıların talimatlarıyla karşı karşıya bıraktınız. Buna hakkınız yok. Buna 77 milyon müsaade etmez. Böyle bir şey olabilir mi? Ben kaç yıldır bakanlık yapıyorum. 1990′lı yıllarda başlayan açıkları aşağı indirmek için canla başla mücadele ediyorum. Şimdi orada işlerin düzeldiğini görenler, bugün fazladan vereceğiz diyor. Nereden alıp nereye veriyorsun? Kimden alıp kime veriyorsunuz? Bunların geçmiş dönemde yaptıkları belli. 38 yaşında bıyığı yeni terlemiş delikanlıları emekli ettiler ve sistemin üzerine büyük bir yük olarak bindirdiler. Şimdi de o acıları çekmeye devam ediyoruz. Onun için gerçekçi olacağız. Yatırımlara devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.