logo yeni

calisanlar2 copy

EMEKLİLERE ZAM İÇEREN DÜZENLEME MECLİS'TEN GEÇTİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

emekli4Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’nun açıkladığı, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine verilecek ek zam ile ilgili gerekli adım atıldı.

Türkiye Büyük Millet Mecliinde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa bir madde eklenerek, emeklilerin bir kısmına zam getiren düzenleme yapılmış oldu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun emeklilere yönelik maaş zammı açıklamasına göre, Temmuz ayında maaşları bin lira ve altında olan emeklilere 100 lira zam yapılacak, maaşları bin ile bin 100 liranın altında olanların maaşları da bin 100 lira olarak düzenlenecek.

Emekli zam amacıyla hazırlanan ek maddenin gerekçesinde şu ifadelere yer verildi:

“4. maddenin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentleri kapsamındaki sigortalı ve hak sahiplerine bağlanmış ve bağlanacak olan gelir ve aylık tutarlarının 2015 Temmuz ödeme döneminde, öncelikle Kanunun 55. maddesine göre artırılması, ardından da dosya bazında ödenmesi gereken tutar esas alınmak kaydıyla 1.000 TL ve altındaki gelir ve aylıklara 100 TL, 1.000 TL’nin üzerindeki gelir ve aylıklara da 1.100 TL’yi (dahil) geçmeyecek şekilde seyyanen zam yapılması amaçlanmıştır.”

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.