logo yeni

calisanlar2 copy

PROFESYONEL HAKEMLER AYDA NE KADAR MAAŞ ALACAKLAR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

hakemTürkiye Futbol Federasyonu, uzun süredir gündemindeki projelerden biri olan profesyonel hakemliği hayata geçiriyor.

TFF tarafından şu ana kadar Cüneyt Çakır, Hüseyin Göçek, Barış Şimşek, Mete Kalkavan, Ali Palabıyık ve Fırat Aydınus ile sözleşme imzalanarak, ülkemizdeki profesyonel hakemliğin ilk örnekleri oldular.

Profesyonel hakemliğin bir gereği olarak hakemlere aylık olarak sabit bir maaş ödenecek. Salı, çarşamba ve perşembe olmak üzere haftanın 3 günü Riva’da eğitim verme mecburiyetinde olan profesyonel hakemler, en az 10 bin TL maaş alacaklar. Profesyonel hakemlik bireysel işlerine devam etmelerine engel olmayacak. Yani profesyonel hakemler dişçi ise dişçiliğini, tüccar ise tüccarlığını yapmaya devam edebilecek. Ayrıca profesyonel hakemler aylık aldıkları sabit maaşın üzerine görevli oldukları her maç için ücret de alacaklar.

Bu durumda, bir profesyonel hakemin bir ay içerisinde Süper Lig’de 4 karşılaşmada görev alması  maç başına 5 bin 760 TL, toplamda ise 23 bin TL kazanacak. Profesyonel hakemlikten de 10 bin TL maaş alan hakemin aylık geliri 33 bin TL’yi bulacak.

TFF daha önceki çalışmaları ile hakemlik ücretlerini 2012 yılından bu yana yüzde 91 oranında artırmıştı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.