logo yeni

calisanlar2 copy

MEB ÖĞRETMENLERE NÖBET ÜCRETİ ÖDENMESİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

Aktif . Yayınlanma Ücret

ogretmen 5İzmir’de ziyaretlerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, nöbet tutan öğretmenlere ücret ödenmesiyle ilgili çalışma yaptıklarını açıkladı.

Nöbet tutan öğretmenlere ücret verilmemesi sebebiyle Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-Sen üyesi öğretmenler nöbet tutmama eylemi başlatmıştı.

KPSS'de kopya

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Avcı, KPSS'deki kopya iddialarına ilişkin soruşturmayla ilgili soruya "Bekleyelim, sonuçlarını görelim, ciddi bir çalışma var orada" cevabını verdi.

MEB'de vip torpil

Yine bir gazeteciden gelen "MEB'de VIP torpille atama yapıldığı" yönündeki soruya ise Bakan Avcı şöyle cevap verdi:

"Hemen listelerini getirin. Milli Eğitim Bakanlığında atamaların hangi kriterle nasıl yapıldığını herkes görüyor. Milli Eğitim Bakanlığı, benim dönemimde en azından 100 binin üzerinde öğretmen ataması yaptı, bir tanesiyle ilgili bile bir şaibe söz konusu edilemez. Ama bazı basın yayın kuruluşları özellikle Milli Eğitim Bakanlığı'na yönelik çok sistematik bir dezenformasyon kampanyası yürütüyorlar. En küçük aksaklığı, Gümüşhane'nin bir köyündeki ilkokulun penceresini kırk oluşunun fotoğrafını alıp 'Türkiye'de eğitim göçtü' diye bir haber yapıyorlar. Bunu ne kadar kasıtlı yaptıklarını, niye yaptıklarını, hangi tekere hangi çomağın sokulmasından ötürü rahatsız olduklarını biz de biliyoruz siz de biliyorsunuz."

Öğretmenlere nöbet ücreti

Avcı nöbet tutan öğretmenlere ücret ödenmesi ile ilgili olarak ise "Bütçe imkanları, ne zaman, nerede, nasıl başlayabileceğimiz konusunda arkadaşlarımız çalışıyorlar. Teknik konularını hallettikten sonra siyasi karar konusunda hükümetin önüne gelecek" dedi. 

Bakanlık tarafından yapılan çalışma sonrasında nasıl bir rakam çıkacağı ve Maliye Bakanlığı engelinin aşılıp aşılamayacağı ise merak konusu.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.