logo yeni

calisanlar2 copy

ÖĞRETMENLERİN NÖBET ÜCRETİ TALEPLERİ BAKANLIK ÖNÜNDE DİLE GETİRİLDİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

ogretmen8Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretim kurumlarında nöbet tutan öğretmenlere nöbet ücreti ödenmemesine ilişkin uygulama protesto edildi.

Eğitim-Sen üyesi bir grup Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önünde toplanarak öğretmenlere nöbet ücreti ödenmemesini protesto etti.

Milli Eğitim Bakanlığının önünde toplanan protestocu grup, "Öğretmenleri tehdit etmeyi bırakın, taleplerine kulak verin, nöbeti ücretlendirin", "Nöbete ücret ödenmelidir" ve "Öğretmenler köle değildir"  yazılı dövizleri taşırken, Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran KARACA’ da bir açıklama yaptı.

Karaca, Eğitim-Sen olarak 9 Şubat tarihi itibariyle tüm işyerlerinde nöbetlerin fazla mesai olarak kabul edilmesi ve ücretlendirilmesi talebiyle nöbet tutmama eylemleri başlattıklarını ifade ederken, nöbet ücreti taleplerinin de kabul edilmesini istedi.

Karaca, eğitim emekçilerinin ciddi sorunlarla karşı karşıya bırakılsa da nöbet görevinin eğitimin bir parçası olması sebebiyle öğretmenler tarafından yerine getirilmesi sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığının en kısa sürede bu soruna bir çözüm üretmesi gerektiğini, nöbet görevi ücretlendirilene kadar tepkilerini dile getirmeye devam edeceklerini belirtti.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.