logo yeni

calisanlar2 copy

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ NÖBET ÜCRETLERİNE % 50 ZAM

Aktif . Yayınlanma Ücret

saglik2Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptığı konuşmada sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerine % 50 zam yapılacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen programda konuşan Başbakan Davutoğlu, "Sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerine yüzde 50 zam yapıyoruz. Hekimlerimiz yanında diğer sağlık çalışanlarını da bu zamlı nöbet ücretlerinden yararlandıracağız" ifadelerini kullandı.

Hekimlerin emeklilik yaşına da değinen Davutoğlu, isteyen her hekimin 70 yaşına kadar görev yapabileceğini de açıkladı.

Sağlık çalışanlarının maruz kaldıkları şiddete karşı İç Güvenlik Paketi'nde yeni düzenlemelere yer verdiklerini belirten Başbakan Davutoğlu açıklamalarına şöyle devam etti:

“Meclis’te görüşülen İç Güvenlik Paketi’nde Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti gerçekleştiren fail konusunda da 24 saat gözaltı, birkaç kişi olarak gerçekleşmiş ise 48 saat gözaltı gerçekleştireceğiz. Hem şifa vermek için çalışan doktora saldıracaksın hem de hastanenin diğer kapısından çıkacaksın. Önce hesap vereceksin. O gözaltı sonrasında da hukuki işlemler başlatılıp vaka adli makamlara tevdi edilecek. Oraya acı içinde gelen hasta yakınlarının anlıyoruz. O acıyı anlamayan doktorlar için de şikayet mekanizmamız var.

Sağlık Bakanımızla oturduk Türkiye’nin bütçe imkanları çerçevesinde neler yapılır konuştuk. Nöbet ücretlerinde önemli bir iyileştirme yapıyoruz. Nöbet ücretlerine yüzde 50 zam yapıyoruz.Tüm sağlık çalışanlarımız da bu iyileştirmeden yararlanacak.

Önceki düzenlemelerle birlikte, acilde ve diğer riskli yerlerde nöbet tutanların ücretlerine yüzde 75 zam gelmiş olacak.”

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.