logo yeni

calisanlar2 copy

BAZI İL MÜDÜRLERİNE MAKAM TAZMİNATI VERİLMESİ TEKLİF EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas 15Bakanlık il müdürlerinin bazıları makam tazminatından yararlanırken, bazı il müdürlerinin kapsam dışında bırakılmasının yarattığı mağduriyetin giderilmesi amacıyla hazırlanan Kanun Teklifi Meclis Başkanlığına sunuldu.

Milletvekili Seyfettin YILMAZ tarafından hazırlanan “657 sayılı Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi”, İl Çevre Müdürü ile İl Çevre Orman Müdürü kadrolarında görev yapanların Makam Tazminatına hak kazanmalarını öngörüyor.

Devlet Memurları Kanunu eki II sayılı Makam Tazminatı Cetvelinde yer almayan ve bu nedenle emeklilik hakları bakımından Makam Tazminatından yararlanamayan İl Çevre Müdürleri ile İl Çevre Orman Müdürlerinin makam tazminatından yararlanmalarının sağlanması amacıyla hazırlanan Kanun Teklifinin kabul edilmesi durumunda, bu unvanlardaki il müdürleri de emsalleri olan müdürler seviyesinde emeklilik haklarına kavuşmuş olacak.

Kanun Teklifinin metni

DEVLET MEMURLARI KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN TEKLİFİ

MADDE 1- 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa ekli II Sayılı Cetvelde yer alan “Bakanlık İl Müdürleri” ibaresinden sonra gelmek üzere “İl Çevre Müdür, İl Çevre Orman Müdür” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 2- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.