logo yeni

calisanlar2 copy

BAŞBAKANLIK MÜSTEŞARININ MAAŞININ YENİDEN DÜZENLENMESİ İÇİN TEKLİF VERİLDİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas4TBMM Başkanlığına bugün itibariyle sevk edilen “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” teklifi ile Başbakanlık müsteşarının maaşına ilişkin yeniden düzenleme yapılması planlanıyor.

Başbakanlık müsteşarının maaşının belirlenmesi usulüne ilişkin Anayasa Mahkemesince verilen iptal kararı sebebiyle, bu kararın yürürlüğe gireceği tarihten itibaren hakim ve savcı maaşlarının düşmesi tehlikesi belirmişti.

İptal kararının yürürlüğe girmesinden önce Eskişehir milletvekili Salih KOCA ve arkadaşları tarafından verilen kanun teklifi ile Başbakanlık müsteşarı maaşının yeniden belirlenmesi öngörülüyor.

İlgili madde teklif edildiği üzere kabul edilirse, Başbakanlık müsteşarına 56.400 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarda aylık ücret ödenecek ve Ocak, Nisan, Haziran, Temmuz, Ekim ve Aralık aylarında birer aylık ücreti tutarında ikramiye verilecek.

İlgili madde metni:

MADDE 30- 10/10/1984 tarihli ve 3056 sayılı Başbakanlık Teşkilatı Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanunun 35 inci maddesinin birinci fıkrasına aşağıdaki cümleler eklenmiştir.

“Bu şekilde istihdam edilen Müsteşara 56.400 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarda aylık ücret ödenir. Ocak, Nisan, Haziran, Temmuz, Ekim ve Aralık aylarında birer aylık ücreti tutarında ikramiye verilir. Yapılacak diğer ödemeler ile bu fıkranın uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Bakanlar Kurulunca tespit edilir.”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.