logo yeni

calisanlar2 copy

YARGITAY BAŞKANININ MAAŞ UYARISINA İLİŞKİN DÜZELTME GELDİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas21Yargıtay Başkanlığından yapılan açıklamada, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'in Yargıtay'ın basın bürosunun açılış töreninde yaptığı konuşmada memur maaşlarıyla ilgili konuşmanın yanlış aktarıldığı ifade edildi.

Yargıtay’dan yapılan açıklamada, Başkanın açıklamasında tüm memurların maaşlarına ilişkin bir ifade bulunmadığı belirtilerek, hakim ve savcı maaşlarına yönelik Anayasa Mahkemesinin 22 Temmuz 2014'te Resmi Gazete'de yayımlanan kararıyla maaş düzenlemesinin iptal edildiğini hatırlattığı ifade edildi.

Burada yer verdiğimiz haberle ilgili olarak Yargıtay'dan yapılan açıklamada, "Sayın Cirit, oluşabilecek boşluğu gidermek açısından iptalin 9 ay sonra, 22 Mart 2015'ten itibaren yürürlüğe girmesine karar verildiğini, halen TBMM'de görüşülmekte olan torba yasaya ilave edilecek maddelerle hakim ve savcıların maaşlarının iptal kararından önceki gibi herhangi bir eksilme ya da artış söz konusu olmayacak şekilde yasal düzenleme yapılacağını ifade etmiştir. Yargıtay Başkanı Sayın İsmail Rüştü Cirit'in, bunun dışında açıklaması olmamıştır" ifadelerine yer verildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.