logo yeni

calisanlar2 copy

DHMİ VE METEOROLOJİ PERSONELİNE EK ÖDEME YAPILMASI

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas8Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Eurocontrol’dan almış olduğu gelirinin personele ek ödeme olarak aktarılması konusu TBMM’de gündeme geldi.

Hatay milletvekili Şefik ÇİRKİN tarafından gündeme getirilen konuyla ilgili olarak aşağıdaki sorular Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’na yöneltildi:

"1-Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesinin uçuculuğa katkısı dolayısıyla Eurocontrof a faturalandırdığı personel ve yatırım maliyet ücretleri ne kadardır?

2-Bahsi geçen iki kurum Eurocontroia faturalandırdığı bu ücretin ne kadarını geri almıştır?

3-Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Eurocontrol’dan almış olduğu gelirinin ne kadarını yükümlülüğü gereği personeline ek ödeme olarak ödemiştir?

4-Aynı kapsamda bulunmasına rağmen Devlet Hava Meydanları İşletmesi personeline verilen bu ödeme Meteoroloji Genel Müdürlüğü personeline neden verilmemektedir?

5-Eurocontrol’dan faturalandırma sonrası geri alman ve Meteoroloji çalışanlarına yükümlülüğe rağmen ödemesi yapılmayan bu paranın toplam miktarı ne kadardır?

6-Meteoroloji çalışanlarının hak etmesine rağmen ödenmeyen bu kaynak ne şekilde değerlendirilmiştir?

7-Meteoroloji çalışanlarına Eurocontrol’den alınan bu paranın ek ödeme olarak verilmesi düşünülmekte midir?

8-Eğer bahsi geçen personele ödeme yapılacaksa ne zaman yapılması planlanmaktadır? Bu ödemeye geçmişe dönük hak edilmiş ve yükümlülüğe rağmen verilmeyen miktarlar da eklenecek midir?"

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.