logo yeni

calisanlar2 copy

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN EK DERS ÜCRETİ TALEPLERİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

ogretmen2Ücretli öğretmenlerin %25 ek ders ücreti ödenmesine ilişkin talepleri Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündeme geldi.

Bursa milletvekili İsmet BÜYÜKATAMAN, ücretli öğretmenlerin maaş almadan günlük ders saati kadar ücret aldıklarını, kadrolu öğretmenlere ise maaş+ders ücretinin %25 fazlası ile ödendiği belirtti. Büyükataman, ücretli öğretmenlere de 2009 yılına kadar ödenen %25 fazla ders ücretinin 2010 yılı Ocak ayından itibaren kesildiğini ifade ederek, Millî Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından aşağıdaki soruların cevaplandırılmasını talep etti:  

"Buna göre;

1-Ücretli öğretmenlikten maddi ve sosyal hakları daha iyi olan vekil öğretmenlik statüsüne geçirilmesi düşünülmekte midir?

2-Kadrolu ücretli ayrımı yapılmaksızın ders ücretinin %25 fazlasını bütün öğretmenlere verilmesi noktasında bir çalışmanız var mıdır?

3-Halk Eğitim merkezlerinde çalışan usta öğreticilerin sosyal haklarının iyileştirilmesi düşünülmekte midir? Bu konuda yapılan bir çalışmanız bulunmakta mıdır?"

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.