logo yeni

calisanlar2 copy

VHKİ OLARAK GÖREV YAPMIŞ ŞEF DAHA YÜKSEK MAAŞ ALIYOR

Aktif . Yayınlanma Ücret

mudur-5Kamu kurum ve kuruluşlarında “şef” unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurları, daha önce bulundukları bazı görevlerden dolayı, bu görevlerde bulunmamış olan şeflere göre daha yüksek maaş alabiliyor.

Devlet memurlarına ödenecek zam ve tazminatlara ilişkin usul ve esasları belirleyen Kararda, (yan ödeme kararnamesi), daha önce bazı kadrolarda bulunmuş olup da aynı görevi yapmaya devam eden şef unvanlı personel hakkında, diğer şeflere göre farklı yan ödeme puanları uygulanmasına hükmedilmiştir.

Önceki görevlerinden dolayı yan ödemesi farklı belirlenen şefler

Kurumların Bilgi İşlem Merkezlerinde Şube Müdürü ile Müdür ve Müdür Yardımcısı, Çözümleyici, Programcı, Çözümleyici Yardımcısı, Programcı Yardımcısı, Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak görev yapmış olan Şefler hakkında, kendi unvanları için belirlenmiş yan ödeme puanları yerine, daha önce bulundukları görevlere ilişkin yan ödeme puanları ile bu görevler esas alınarak belirlenmiş ilave yan ödeme puanları uygulanmaktadır.

Bu yazımızda memurunyeri.com olarak, daha önce Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrolarında görev yapmış olup da halen Şef unvanlı kadrolarda görev yapmakta olanların aylık ücret farklılıklarına değinilecektir.

VHKİ olarak görev yapmış şefin yan ödemesi

Daha önce VHKİ kadrosunda görev yapmış olup Şef unvanlı kadrolarda görev yapan Devlet memurlarının aylık ücretleri;

-İş Güçlüğü Zammı: 750 puan

-İş Güçlüğü Zammı: 500 puan

-Temininde Güçlük Zammı: 1000 puan

olmak üzere, toplam 2250 puan esas alınarak hesaplanmaktadır.

Öte yandan, daha önce yaptıkları görevlerden dolayı yan ödemeleri farklı belirlenmeyen Şefler hakkında ise (kurumlara göre değişebilen yan ödemeler hariç); 500 puan İş Güçlüğü Zammı ile 200 puan Temininde Güçlük Zammı olmak üzere toplam 700 puan yan ödeme uygulanmaktadır.

VHKİ olarak görev yapmış ve yapmamış Şef maaşı arasındaki fark

Daha önce yaptıkları görevlerden dolayı veya görev yaptıkları kurumlardan dolayı farklı yan ödemelerden yararlanmayan Şef unvanlı personelin aylık net ücretiyle, daha önce VHKİ kadrosunda bulunmuş olup da aynı görevi yapmaya devam eden Şef unvanlı personelin aylık net ücreti arasında yan ödemelerden kaynaklı farklılık olmaktadır.

UNVANI

DERECE KADEME

HİZMET YILI

AYLIK NET MAAŞ

Daha önce VHKİ olan Şef

1/4

25

2.487 TL

Daha önce VHKİ olmayan Şef

1/4

25

2.454 TL

Fark

33 TL

Not:

*Hesaplama, 2015 yılı ilk altı ayı için geçerli olan katsayılara göre yapılmıştır.

*Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

*Çalışılan kurumlardan kaynaklı yan ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır.

*Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

*Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.