logo yeni

calisanlar2 copy

ÖĞRETMENLERİN NÖBET ÜCRETİ ALAMAMALARI BAKANA SORULDU

Aktif . Yayınlanma Ücret

ogretmen-4Öğretmenlerin tuttukları nöbet karşılığı ücret alamamaları sendikalardan tepki alırken, bazı sendikalar nöbet tutmama eylemine başlamışlardı.

Nöbet karşılığı ücret verilmemesine ilişkin gelen tepkilere bir destekte TBMM’den geldi. Balıkesir milletvekili Ahmet Duran BULUT Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği önergede, öğretmenlerin nöbet ücretlerine ilişkin bir çalışma yapılıp yapılmayacağını sordu.

Bulut önergesinde, meslek gruplarının bir çoğunun nöbet görevinin karşılığı olarak ek ücret aldığını, öğretmenlerin bu durumun istisnası olduğunu ve tuttukları nöbet için ek ücret alamadıklarını belirtti. Bulut öğretmenlerin tuttukları nöbet karşılığı ek ücret alamamasının Anayasamızda yer alan angarya yasağına aykırılık arz ettiğini ve İLO Sözleşmelerine de aykırı olduğunu belirterek aşağıdaki soruların Bakan Avcı tarafından cevaplanmasını talep etti:

"1 .Öğretmenlerimize tutmuş oldukları nöbet karşılığı ücretleri hangi sebeple verilmemektedir?

2.Öğretmenlerimizin nöbet karşılığı almaları gereken ücretlerin verilmesi konusunda çalışmalarınız olacak mıdır?"

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.