logo yeni

calisanlar2 copy

SAĞLIK PERSONELİ BU AY DA MAĞDUR EDİLDİ İDDİASI

Aktif . Yayınlanma Ücret

saglik4Türk Sağlık-Sen Kayseri Şubesi, yasal mevzuat gereği her ay ay başında maaşla birlikte ödenmesi gereken sabit ek ödemelerin bu ay da maaşla birlikte ödenmeyerek personelin mağdur edildiği bildirildi.

Şubeden yapılan açıklamada, 2015 yılının Ocak ayında gecikmeli ödenen sabit ödemelerin, Şubat ayının 15’inde de maaşla birlikte ödenmeyerek personelin yine mağdur edildiği belirtilerek, “Anlaşılan bakanlık bunu bir alışkanlık haline getirdi. Ülkemizin sağlığını planlamayı kendisinin en önemli görevi olarak belirlemesi gereken Sağlık Bakanlığı’nın, daha bir aylık bütçeyi planlamaktan aciz bir duruma düşerek çalışanları mağdur etmesi nasıl izah edilecektir. Türk Sağlık-Sen olarak biz buradan bakanlık yetkililerine bir çağrıda bulunuyoruz. İpe un sermeyi bırakın, çekli caklı sözlerden vazgeçin’’ denildi.

Sendika sağlık personelinin kanuni hakkı olan döner sermaye ödemelerinin (sabit ek ödeme) zamanında ödenmesi ve personelin mağdur edilmemesini isterken, “Bankamatik önünde çalışanları hayal kırıklığına uğratmayın. Zaten ekonomik zorluklar içinde hayatını devam ettirmeye çalışan sağlık çalışanlarına yaşattığınız mağduriyetlere, yasal olarak yapmanız gereken ödemeleri zamanında ödemeyerek yeni mağduriyetler yaşatmayın. Unutmayın, sağlık çalışanları bütün mali planlamalarını her ayın 15’inde alacak aldıkları mali haklara göre yapmaktadırlar. Bakanlık bu planlamayı bozarak çalışanlara yeni borçlar yüklemektedir. Ceplerinde toplu sözleşmede ki ihanetle açılan deliği daha da büyütmektedir. Bakanlık bir an önce bu mağduriyete son vermeli ve sabit ek ödemelerinin hesaplara yatırılmasını sağlamalıdır.” İfadelerini kullandı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.