logo yeni

calisanlar2 copy

ÖĞRETMEN, MÜDÜR VEYA MÜDÜR YARDIMCISI OLURSA MAAŞI NE KADAR ARTAR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

mudur-3Milli Eğitim Bakanlığı emrinde öğretmen olarak görev yapan Devlet memurları, bulundukları okullarda veya başka okullarda müdür yardımcısı ya da müdür olarak görevlendirildiklerinde, ek ders ödemesinden kaynaklı farklar dışında, aylık maaşlarında ciddi bir değişiklik olmamaktadır.

Eğitim Öğretim Sınıfına dahil öğretmen kadrolarında görev yapanlar ile görevlendirme suretiyle eğitim kurumlarında müdür veya müdür yardımcısı olarak görev yapanların aylık ücret ödemesinde esas alınan unsurlardan sadece “yan ödemeler” farklı belirlenmiştir. Bu durum ise, öğretmen ile müdür ve müdür yardımcısı arasında önemli bir maaş farkı olmaması sonucunu doğurmaktadır.

Konunun daha açık görülebilmesi için; hizmet süresi, branşı, derece/kademesi aynı olan öğretmen, müdür yardımcısı ve müdür maaşının ne kadar olduğuna memurunyeri.com olarak baktığımızda aşağıdaki sonuçlara ulaşmaktayız.

Öğretmen-okul müdür yardımcısı-okul müdürü aylık net maaşları (2015 yılı ilk 6 ayında)

UNVAN

DERECE KADEME

HİZMET YILI

AYLIK NET MAAŞ

ÖĞRETMEN

1/4

25

2.579 TL

MÜDÜR YARDIMCISI

1/4

25

2.587 TL

MÜDÜR

1/4

25

2.588 TL

Not:

-İlköğretim okulları, orta dereceli okullar, mesleki ve teknik okullarda görev yapan öğretmen, nüdür yardımcısı ve müdürlere göre değerlendirme yapılmıştır.

-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-Ek dere ücreti ödemeleri ile ilave eğitim öğretim tazminatı ödemeleri dikkate alınmamıştır.

-Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

ÖĞRETMEN MAAŞ HESAPLAMA MOTORU İLE KENDİ MAAŞINIZI HESAPLAYABİLİRSİNİZ.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.