logo yeni

calisanlar2 copy

GİB'DE ÇALIŞAN ŞEF VE GELİR UZMANININ MAAŞ KARŞILAŞTIRMASI

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas8Vergi Dairelerinde Şef unvanlı personel ile bunlara bağlı olarak görev yapacak olan Gelir Uzmanlarının aylık net ücretlerine bakıldığında, Şef unvanlı personelin aylık ücretlerinin, emirlerinde çalışacak olan Gelir Uzmanlarına göre düşük olduğu görülmektedir.

“Vergi Daireleri Kuruluş ve Görev Yönetmeliği”nde yapılan değişiklikle, Gelir İdaresi Başkanlığına bağlı vergi dairelerindeki Gelir Uzmanları, anlamsız bir düzenleme ile görev yaptıkları servislerde “Şef” unvanlı personele bağlanarak, kendilerine verilen görevleri mevzuata uygun olarak ve zamanında yerine getirmemekten dolayı da yine “Şef”e karşı sorumlu tutulmuştu.

Bu düzenleme, Gelir Uzmanlarını üzerken, Şef unvanlı personelin de özlük haklarına ilişkin taleplerini yeniden gündeme getirdi.

Şef unvanlı personel, kendilerine bağlanan Gelir Uzmanlarından daha düşük maaş alıyor olmalarından dolayı, özlük haklarının iyileştirilmesini istiyor.

Gelir Uzmanlarına ilişkin yapılan bu son değişiklik üzerine, Şef ve Gelir Uzmanlarının aylık net maaşlarının ne kadar olduğu konusunda bilgi vermesi bakımından, sadece ilk 5 derece kadrolardaki personele göre yaptığımız hesaplamada aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır. Aile yardımından yararlanmayan personele göre yapılan hesaplamada, personelin hizmet yıllarına karşılık gelen dereceler ise tahmini olarak alınmıştır.

Şef ve Gelir Uzmanı unvanlı personelin aylık net maaşı (2015 yılı ilk 6 ay)

DERECE KADEME

HİZMET YILI

AYLIK NET MAAŞ

FARK

GELİR UZMANI

ŞEF

1/4

25

3.257 TL

2.454 TL

803 TL

1/1

20

3.251 TL

2.438 TL

813 TL

2/1

17

3.226 TL

2.422 TL

804 TL

3/1

14

3.118 TL

2.309 TL

809 TL

4/1

11

3.103 TL

2.283 TL

820 TL

 Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.