logo yeni

calisanlar2 copy

SAĞLIK PERSONELİ SABİT ÖDEMELERİ GEÇ Mİ ALACAK?

Aktif . Yayınlanma Ücret

saglik-2Maliye Bakanlığı, SGK ve Sağlık Bakanlığı arasında geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Global Bütçe görüşmeleri neticelendirilemediğinden sağlık kurumlarına geç para verilmesi sebebiyle bazı çalışanlar sabit ödeme ve bazı çalışanlar da maaşlarını geç almıştı. Daha sonra kurumlara yaklaşık 2 Milyar TL yatırılarak sorun geçici olarak çözülmüştü.

Sağlık-Sen, aradan 1 aylık süre geçmesine rağmen Sağlık Bakanlığının bir aylık süreyi kullanmak yerine sorunun çözümünü yine son güne bıraktığını ve çalışanları yine ayın 15’inde maaşın yanında ek ödemeyi alamama riski ile karşı karşıya bıraktığını belirtti.

Sendika, sağlık çalışanlarını mağdur edecek bu durumun çözülmesi için ilgili bürokratların bu konuda insiyatif alarak acilen sorunu çözmesi gerektiğini belirtti. Yapılan açıklamada, gelecek yıl için global bütçe ile ilgili hazırlıkların daha önce yapılıp çalışanları mağdur etmeyecek bir anlayışın tesis edilmesi istendi. Ayrıca Sağlık-Sen, bir daha aynı sorunla karşılaşılmaması için konunun takip edileceğini ve global bütçe protokolünü geciktirerek çalışanları mağdur eden bürokratlar ile ilgili de Bakanlığın gerekeni yapması talep etti.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.