logo yeni

calisanlar2 copy

MEMUR TOPLU SÖZLEŞMENİN SEÇİM ÖNCESİ YAPILMASINI İSTİYOR

Aktif . Yayınlanma Ücret

toplu-sozlesmeMemur Ağustos ayında yapılması planlanan toplu sözleşmenin seçimlerden önce gerçekleştirilmesini istiyor.

Bağımsız Büro-Sen Genel Başkanı Remzi KIZILKAYA, 2016-2017 yıllarında geçerli olacak toplu sözleşme görüşmelerinin 7 Haziran'da yapılacak seçimlerin öncesine çekilmesi talebinde bulundu.

Kızılkaya, memur konfederasyonlarının toplu sözleşmenin erkene çekilmesi için harekete geçmesi gerektiğini belirterek, bu sayede memurun masadan daha fazla kazanımla ayrılmanın sağlanabileceğini ifade etti. Kızılkaya, ilk yıl için seyyanen, ikinci yıl için yüzdelik zam oranı üzerinde anlaşılmasını ve ilk yıl için her bir memur maaşına 500 lira, ikinci yıl ise yüzde 10+10 enflasyon zammı yapılması gerektiğini belirterek, bu şekilde memurların hak ettikleri maaşa biraz daha yaklaşmasının mümkün olabileceğini söyledi.

Devlet memurlarının özlük haklarının belirlendiği toplu sözleşme görüşmeleri sonu tek rakamla biten yılların ağustos ayında gerçekleştiriliyor. 2013 yılında yapılan toplu sözleşme kapsamında memurun taban aylığına yapılan 175 TL brüt zam çok eleştri almış, memurun reel olarak kaybına yol açtığı belirtilmişti. 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.