logo yeni

calisanlar2 copy

ARKEOLOG EK GÖSTERGESİNİN 3600 OLMASI İÇİN KANUN TEKLİFİ VERİLDİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

arkeologTeknik Hizmetler Sınıfına tabi Arkeolog kadrosunda görev yapanların ek göstergelerinin yükseltilmesini öngören Kanun Teklifi Meclis Başkanlığına sunuldu.

Milletvekili Aylin NAZLIAKA tarafından hazırlanan “657 sayılı Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”, Arkeologların ek göstergesinin Mühendis ve Mimarların ek göstergesi seviyesine yükseltilmesini amaçlıyor.

Halen Arkeologlar sadece ilk 4 derecedeki kadrolarda ek göstergeden yararlanabilmekte ve haklarında en yüksek 2200 ek gösterge uygulanmaktadır.

Kanun Teklifinin kabul edilmesi durumunda, tüm derecelerdeki Arkeolog kadrolarında görev yapanlar ek göstergeden yararlanacak ve en yüksek ek gösterge rakamı 3600 olacak.

Söz konusu Kanun Teklifi

DEVLET MEMURLARI KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ

MADDE 1- 14/07/1965 tarihli 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa ekli (I) sayılı Ek Gösterge Cetvelinin “II- Teknik Hizmetler Sınıfı” bölümünün (a) bendinde yer alan “Yüksek Mimar ve Mimar” ibaresinde sonra gelmek üzere Arkeolog” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 2- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.