logo yeni

calisanlar2 copy

MÜDÜR VE ŞUBE MÜDÜRÜ MAAŞLARINDA, KARİYERLERİNE VE KURUMLARINA GÖRE ADALETSİZLİK VAR

Aktif . Yayınlanma Ücret

mudur-2Genel İdare Hizmetleri Sınıfında Müdür ve Şube Müdürü unvanlarındaki kadrolarda görev yapanlar, görev yaptıkları kurumlara ve kariyerlerine göre farklı ücret alabilmektedirler.

Kamu kurum ve kuruluşlarında Şube Müdürü ve Müdür kadrolarında görev yapanlar hakkında aynı ek ödeme oranı uygulanmakla birlikte;

-Bu kadrolara atanmadan önce bulundukları görevlere ilişkin kariyerleri nedeniyle, ek göstergeleri, özel hizmet tazminatları ve yan ödemeleri farklı olabilmektedir.

-Adalet Hizmetleri Tazminatı ödenen kurumlarda çalışma durumlarına göre, tazminatları faklı olabilmektedir.

Hizmet sınıfları (GİH) ve unvanları (Şube Müdürü, Müdür), hizmet süreleri, kazanılmış hak aylık dereceleri ve ek ödemeleri aynı olmasına rağmen, kariyerleri ve çalıştıkları kurumlardan kaynaklı olarak aylık ücret miktarları farklı olan personel arasındaki ücret farkı konusunda bilgi olması bakımından memurunyeri.çom olarak yaptığımız çalışmada aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır.

1 inci derece Şube Müdürü veya Müdür unvanlı kadrolarda görev yapan, 25 yıl hizmeti bulunan, kazanılmış hak aylık derece/kademesi 1/4 olan, kariyerlerine ilişkin ek göstergelerden yararlanmayı hak etmiş personele göre yapmış olduğumuz çalışmada, söz konusu unvanlardan sadece bazıları örnek seçilerek hesaplama yapılmıştır. Kadro unvanları farklı olan Müdürlere ise burada değinilmemiştir.

Maaşları farklı olan Şube Müdürü ve Müdür unvanlı personel

UNVANI

SINIFI

KURUM / KARİYER

15 ŞUBAT 2015 AYLIK NET ÜCRET

-ŞUBE MÜDÜRÜ

-MÜDÜR

GİH

ADALET HİZMETLERİ TAZMİNATI ÖDENEN KURUMLARDA ÇALIŞANLAR*

3.734 TL

MÜHENDİS

MİMAR

ŞEHİR PLANCISI

BÖLGE PLANCISI

UZMAN TABİP

3.631 TL

JEOLOG

HİDROJEOLOG

HİDROLOG

JEOFİZİKÇİ

FİZİKÇİ

MATEMATİKÇİ

KİMYAGER,

İSTATİSTİKÇİ

JEOMORFOLOG

TEKNİK ÖĞRETMEN

3.584 TL

TABİP

DİŞ TABİBİ

ECZACI

VETERİNER HEKİM

3.556 TL

ARKEOLOG

3.539 TL

KARİYERLERİ ESAS ALINMAYAN VE ADALET HİZMETLERİ TAZMİNATI ALMAYANLAR

3.434 TL

*Adalet Hizmetleri Tazminatı: Yüksek Mahkemeler, Yüksek Seçim Kurulu, Sayıştay, İl ve İlçe Seçim Kurulları ile adli, idari ve askeri yargıda (Ceza İnfaz Kurumları ve İcra Müdürlükleri personeli dahil) görev yapan Devlet memurlarına, Özel Hizmet Tazminatı yerine Adalet Hizmetleri Tazminatı ödenmektedir. Cezaevi Müdürlerine görev yaptıkları cezaevine göre %13 veya %10 oranında ilave tazminat ödenmektedir. (İlave tazminat yukarıdaki hesaplamaya dahil değildir)  

NOT: 

-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan)  ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-Döner sermayeden yararlanan personel için, sabit döner sermaye (emsali personele ödenen net ek ödeme tutarında)  ücrete dahil edilmiştir.

-Çalışılan kurum ve bölgelerden kaynaklı ödeme zam ve tazminat farklılıkları dikkate alınmamıştır.

-Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.