logo yeni

calisanlar2 copy

NÜFUS PERSONELİNE FAZLA ÇALIŞMA ÖDENMESİNİN İLK ADIMI ATILDI

Aktif . Yayınlanma Ücret

fazla-calismaİçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü çalışanlarına fazla mesai ücreti ödenebilmesi amacıyla, komisyonda görüşmeleri devam eden kanun tasarısına ekleme yapıldı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü personeli yeni dijital kimlik kartı ve pasaport işlemleri nedeniyle yoğun bir mesai içine girmişti. Bu personele yaptıkları fazla çalışmanın karşılığının ödenebilmesi için ilk adım atıldı.

İçişleri Komisyonunda görüşmeleri devam eden İçişleri Kanun tasarısına bu amaçla, “Genel Müdürlük Merkez ve Taşra Teşkilatındaki personele yılı Merkezi Bütçe Kanunda belirlenmiş olan fazla çalışma ücretinin beş katını ve ayda elli saati geçmemek üzere Bakanlıkça belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde 5 yıl süreyle fazla çalışma ücreti ödenmesine Bakanlar Kurulu yetkilidir” ibaresinin eklendiği bildirildi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sebahattin Öztürk ile yaptığı görüşmede, “Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü personeli yeni dijital kimlik kartı ve pasaport işlemleri nedeniyle yoğun bir çalışma içerisinde. Anayasa’ya göre angaryanın yasak. Fazla mesai yapan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü çalışanlarına fazla mesai ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir. Bu konuda biran önce çalışma yapılmalı” talebini iletmişti.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.