logo yeni

calisanlar2 copy

KURSLARDA GÖREV ALAN ÖĞRETMENLERİN FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETİ ARTIRILIYOR

Aktif . Yayınlanma Ücret

ogretmen7Ankara milletvekili Cevdet ERDÖL ve arkadaşları tarafından hazırlanarak TBMM Başkanlığına sunulan “Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi” ile öğretmenlerin fazla mesai ücretlerinde artışa gidilmesi amaçlanıyor.

Kanun tekline göre fazla çalışma ücretleri, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere % 25, Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere % 100 fazlasıyla ödenecek.

Dershanelerin kapatılacak olması sebebiyle, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda başlayan kurslara öğretmenlerin katılımı düşük olmuş ve katılımın düşük olmasının sebebi de fazla mesai ücretlerinin yetersiz olması gösterilmişti. Bu konuda sıkıntı yaşanması sebebiyle öğretmenlerin fazla çalışma ücretlerinin artırılacağı belirtiliyordu. Dün akşam saatlerinde TBMM’ye sunulan kanun teklifi ile bu kurslarda ders verecek öğretmenlerin fazla çalışma ücreti iki katına çıkarılacak.

Kanun teklinin ilgili maddesi:

MADDE 1- 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 176 ncı maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Bu ücretler, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere % 25, Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere % 100 fazlasıyla ödenir.”

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.