logo yeni

calisanlar2 copy

YAZI İŞLERİ MÜDÜRLERİNDEN BAZILARININ EK GÖSTERGESİNİN ARTIRILMASI TEKLİF EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma Ücret

mudur2Yargıtay Birinci Başkanlığında, Yargıtay Dairelerinde, Yargıtay Kurullarında ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında görev yapan yazı işleri müdürlerinin ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesi için hazırlanan Kanun Teklifi Meclis Başkanlığına sunuldu.

Milletvekili Mahmut TANAL tarafından hazırlanan ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu eki II Sayılı Ek Gösterge cetvelinde değişiklik yapılmasını öngören Kanun Teklifi ile; Yargıtay Birinci Başkanlığında, Yargıtay Dairelerinde, Yargıtay Kurullarında ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında görev yapan yazı işleri müdürlerinin ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesi amaçlanıyor.

Kanun Teklifinin gerekçesinde; Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil olan söz konusu Yazı İşleri Müdürlerinin en önemli sorunlarından birisinin emekli olduklarında alacakları maaşların düşüklüğü olduğu ve 2200 olan ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesiyle emekli aylık ve ikramiyelerinde iyileştirme sağlanacağı belirtildi.

Kanun Teklifi metni

657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNUN EK GÖSTERGEYE İLİŞKİN 43/B MADDESİNİN VE EKİNDE YER ALAN 'CETVELLER' KISMINDAKİ II SAYILI CETVELİN 5. BENDİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ

MADDE 1- Adliye Yazı İşleri Müdürlerinin 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun Ek Göstergeye İlişkin 43/B Maddesinin Ve Ekinde Yer Alan 'Cetveller' Kısmındaki II Sayılı Cetvelin 5. Bendinde Tanımlanan Yargı Kuruluşları Ve İlgili Kuruluşlar İle Yüksek Öğretim Kuruluşlarında Çalışanlar Kısmına Yargıtay Birinci Başkanlığında, Yargıtay dairelerinde, kurullarında, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında Çalışan Yazı İşleri Müdürleri Dahil Edilerek Ek Gösterge Rakamı 3600 olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2- Bu Kanun; Kanunun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.