logo yeni

calisanlar2 copy

MEMUR HANGİ HALLERDE HARCIRAHIN TÜM UNSURLARINDAN YARARLANIR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

harcirah-2Atama, nakil veya geçici görevlendirmeler nedeniyle Devlet memurlarına harcırah ödemesi yapılmakta olup, harcırah ödenmesini gerektiren olaya göre memurlar harcırahı oluşturan unsurlardan birine, birkaçına veya tamamına müstahak olabilmektedirler.

6245 sayılı Harcırah Kanunu; hangi hallerde, kimlere ne şekilde harcırah ödeneceğine ilişkin genel esasları belirlemiştir. Kanuna göre Harcırah; yol masrafı, yevmiye, aile masrafı ve yer değiştirme masrafından oluşmaktadır. Harcırahtan yararlanmayı gerektiren olaya göre, ilgililer bu unsurların birinden, birkaçından veya tamamından yararlanabilmektedirler.

Harcırahın tüm unsurlarından yararlanma halleri

Devlet memurlarının, harcırah olarak; yol masrafı, yevmiye, aile masrafı ve yer değiştirme masrafından birlikte yararlanabileceği hallerden bazıları şöyle:

**Yurt içinde veya yurt dışında görev yapmakta iken yurt içinde veya yurt dışındaki sürekli bir göreve naklen atanan memurlara, yeni görev yerlerine kadar yapılacak harcırah ödemelerinde.

**Yabancı ülkelerde görev yapmakta iken memuriyet merkezi değişen memurlara, yeni görev yerlerine kadar yapılacak harcırah ödemelerinde.

**Memuriyet mahalli dışı yerlerdeki boş kadrolara vekalet süresi belli olmadan vekaleten atanan memurlara, görev yerlerine kadar yapılacak harcırah ödemelerinde.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.