logo yeni

calisanlar2 copy

ÖĞRETMENLERİN EK DERS ÜCRETİ 20 TL OLACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

ogretmen-8Dershanelerin kapatılacak olmasının ardından okullarda ve halk eğitim merkezlerinde açılan ücretsiz takviye kurslarında görev alan öğretmenlerin ek ders ücretlerine zam gelecek.

Takviye kurslar, çalışma saatlerinin uygun olmaması, ek ders ücretinin düşüklüğü sebepleriyle öğretmenlerden yeterli ilgiliyi görememişti.

Kurslar için öğretmen sıkıntısı yaşanması ve ders başına aldıkları 10 lira ücretin düşüklüğünden yakınan öğretmenlerin çağrısına Milli Eğitim Bakanlığı kayıtsız kalmadı.

Maliye Bakanlığı'na talepte bulunan MEB, ek ders ücretlerinin artırılmasını istedi. Buna göre bu ek ders ücretleri iki katı oranında artırılacak ve 10 lira civarında olan ek ders ücreti 20 liraya çıkarılacak.Takviye kurslarında görev yapan 105 bin öğretmenin, ders başı aldıkları 10 lira ücret 20 liraya yükseliyor.

Öğretmenler gününde yaptığı konuşma ile ücretsiz kurslarda görev yapan öğretmenlere verilecek olan ek ders ücretlerinin artırılacağını Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU duyurmuştu.

Böylelikle mevcut durumda kurslarda ders vermeye başlayan 105 bin öğretmen maaşının yanı sıra büyük gelir elde etme fırsatı yakalayacak.Kurslarda haftada 19, ayda ise 76 saat ders verebilecek olan 105 bin öğretmen ortalama bin 400 liraya kadar ek gelir elde edebilecek.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.