logo yeni

calisanlar2 copy

İL ÖZEL İDARESİ PERSONELİNİN MAAŞLARI ÖDENMİYOR

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas14Gaziantep Milletvekili Dr. Mehmet ŞEKER, kapatılan Gaziantep İl Özel İdaresi personelinin 7 aydır atıl vaziyette bekletildiğini, ikramiye ve maaşlarının da ödenmediğini belirterek soru önergesi verdi.

Şeker, İçişleri Bakanı Efkan ALA tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle verdiği önergede, kapatılan Gaziantep İl Özel İdaresi'nin mallarını, hak ve alacaklarını devralma konusunda istekli olan kurumların aynı sahiplenmeyi personele karşı göstermediklerini belirtirken Bakan Efkan ALA'ya şu soruları yöneltti:

"1.Kapatılan Gaziantep İl Özel İdaresi’nin ne kadarlık taşınır ve taşınmaz malı, hak ve alacağı ile borcu bulunmakta idi?

2.Bunların devir/paylaştırma işlemlerinin yapıldığı kurumlar hangileridir?

3.6360 sayılı kanun ile tüzel kişiliği kaldırılan Gaziantep İl Özel İdaresi’nde devri yapılan kaç personel (memur, işçi, sözleşmeli) vardır?

4.Gaziantep İl Özel İdaresi personeli neden doğrudan Oğuzeli, Karkamış ve Nizip ilçe belediyelerine devredilmiştir?

5.Bu personelden şartları Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, büyükşehir belediyesi, su ve kanalizasyon idaresi veya diğer ilçe belediyeleri için uyuşan olup olmadığına bakılmamış mıdır?

6.Gaziantep İl Özel İdaresi’nden Oğuzeli, Karkamış ve Nizip ilçe belediyelerine devri yapılan personele ikramiyelerinin ve iki aylık maaşlarının ödenmeme gerekçesi nedir?

7.İl özel idarelerinin kapatılması ile Türkiye genelinde maaşını alamayan, mağdur olan kaç il özel idaresi personeli vardır?"

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.