logo yeni

calisanlar2 copy

İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARI GAZETEYE İLAN VERDİLER

Aktif . Yayınlanma Ücret

mulakat2Sözleşmeli olarak çalışmakta iken kadroya ataması yapılan iş ve meslek danışmanlarının maaşlarında düşüş olmuştu.

Bu sebeple, 10 Ağustos 2014 tarihli ve Mükerrer sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan torba Kanun, “İş ve Meslek Danışmanı” unvanlı kadrolarda görev yapan personelin aylık ücretlerinin belirlenmesinde esas alınan tazminat oranlarını da yükseltti.

Ancak, iş ve meslek danışmanı kadrolarında görev yapanların Kanunla getirilen tazminat artışından yararlanmasının hemen mümkün olmayacağını burada haber yapmıştık.

657 sayılı Kanunda herhangi bir unvan için tavan oranı belirlenen özel hizmet tazminatının, hangi işi yapanlara ve hangi görevlerde bulunanlara hangi oranda ödeneceği, yürürlüğe konacak Bakanlar Kurulu kararı ile düzenlenmesi gerektiği için iş ve meslek danışmanlarının mağduriyeti halen giderilebilmiş değil.

Torba kanunun üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen gerekli Bakanlar Kurulu kararının halen çıkmaması üzerine iş ve meslek danışmanları günlük bir gazeteye aşağıdaki tam sayfa ilanı verdiler.

is-meslek-danismani-ilan

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.