logo yeni

calisanlar2 copy

MEMUR EMEKLİLERİ DİĞER EMEKLİLERDEN DAHA AZ ZAM ALACAK

Aktif . Yayınlanma Ücret

emekli-4Memur, işçi, esnaf ve çiftçi emekli aylıklarına 2015 yılı Ocak ve Temmuz aylarında yapılacak zam oranlarına ilişkin açıklamalar, memur emeklilerine diğer emeklilere göre daha az zam yapılacağını gösteriyor.

Resmi Gazete’nin 1 Kasım 2014 tarihli Mükerrer sayısında yayımlanan, “2015 Yılı Programının Uygulanması, Koordinasyonu ve İzlenmesine Dair Bakanlar Kurulu Kararı” Eki 2015 Yılı Programı yayımlandı. Programda, enflasyon tahminlerinden hareketle 2015 yılında emekli aylıklarına yapılacak zam oranlarına da yer verildi.

Programa göre 1 Ocak 2015 tarihinden geçerli olarak memur emeklisi aylıklarına %3, diğer emeklilerin aylıklarına ise %3,45 oranında zam yapılacak.

Programın ilgili bölümünde, emekli aylıklarına 2014 yılında yapılan zam oranları ile enflasyon tahminlerine bağlı olarak 2015 yılı Ocak ve Temmuz aylarında yapılacak artış oranlarından da söz ediliyor.

2014 zammı ne kadardı?

**İşçi, esnaf ve çiftçi emekli aylıkları, 2014 yılı Ocak ayında %3,27 oranında, Temmuz ayında ise %5,7 oranında artırılmıştı.

**Memur emekli aylıkları ise, 2014 yılı için brüt 175 TL tutarında artırılmıştı. Temmuz ayında ise emekli memur aylıklarına artış yapılmamıştı.

2015 zammı ne kadar olacak?

**İşçi, esnaf ve çiftçi emekli aylıkları (Devredilen SSK ve Devredilen Bağ-Kur emekli aylıkları), enflasyon tahminleri de göz nünde bulundurularak, Ocak ayında %3,45 oranında, Temmuz ayında ise %3,63 oranında artırılacak.

**Memur emekli aylıkları ise, 2015 yılı Ocak ayında %3 oranında, enflasyon tahminleri göz önünde bulundurularak Temmuz ayında %3,63 oranında artırılacak.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.