logo yeni

calisanlar2 copy

HANGİ KARİYER MESLEK İÇİN EN YÜKSEK EK GÖSTERGE 2200?

Aktif . Yayınlanma Ücret

personel2Kariyer meslek diye de adlandırılan; aktüer, denetçi, iç denetçi, kontrolör, uzman ve müfettiş gibi unvanlardaki kadroların aynı derecelerde olanlarının tamamı için aynı ek göstergeler belirlenmemiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki kariyer meslek personelinin görev yaptıkları kadroların büyük çoğunluğu için 1 inci derecede 3600 ek gösterge belirlenmişken bazı kariyer meslekler için bu gösterge 2200’dür.

Özellikle emekli aylık ve ikramiyesi üzerinde etkili olan ek göstergelerin, kariyer meslekler arasında farklı belirlenmiş olması, düşük ek göstergeli mesleklerde bulunanlar için mağduriyet yaratmaktadır.

En yüksek ek göstergenin 2200 olduğu kariyer meslekler

Kariyer mesleklere ilişkin ek göstergeler genel itibariyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu eki “I Sayılı Ek Gösterge Cetvelinin” 1-Genel İdare Hizmetleri Sınıfı bölümünün (g) ve (h) bentlerinde düzenlenmiş olup, (h) bendinde yer verilenler unvanlar için ise en yüksek ek gösterge olarak 2200 belirlenmiştir.

Söz konusu (h) bendinde sayılan kariyer meslekler ve derecelerine göre ek göstergeleri söyle:

UNVAN

DERECE

EK GÖSTERGE

*Defterdarlık Uzmanı 

*İçişleri Bakanlığı Planlama Uzmanı

*İl Göç Uzmanı

*İl İstihdam Uzmanı

*Gelir Uzmanı

*Gümrük ve Ticaret Denetmeni

*Mali Hizmetler Uzmanı

*Sosyal Güvenlik Denetmeni

*Ürün Denetmeni

*Vergi İstihbarat Uzmanı

1

2200

2

1600

3

1200

4

1100

5

900

6

800

7

500

8

450

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.