logo yeni

calisanlar2 copy

UZMAN MAAŞLARININ ARTIRILMASI ÖNERİSİNE VERİLEN CEVAP

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas3Ülkemizde kamu kurum ve kuruluşlarında çeşitli Uzman kadrolarında görev yapanların aylık maaşlarının OECD ülkeleri ortalamasının altında olduğu tespitinden hareketle, Uzman maaşlarının artırılması konusunda çalışma yapılıp yapılmadığı konusunda soru önergesi verilmişti.

Milletvekili Ahmet Duran BULUT’un soru önergesini cevaplandıran Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK, kariyer uzman maaşlarının iyi durumda olduğunu söyledi.

Soru önergesine cevap yazısında şu ifadeler yer aldı:

Kamu Personelinin mali ve sosyal hakları 2012 yılından bu yana toplu sözleşme süreci sonucunda belirlenmektedir. Bu kapsamda kamu görevlilerinin 2014 ve 2015 yıllarına ilişkin malı ve sosyal hakları 01.08.2013 - 07.08.2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen müzakereler sonucunda belirlenmiştir.

Diğer taraftan, 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamu kurum ve kuruluşlarının merkez teşkilatında görev yapan uzmanların maaşlarında önemli ölçüde iyileştirmeler yapılmış olup, kariyer uzman maaşları kamu maaş skalasında iyi bir yere konumlandırılmıştır.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.