logo yeni

calisanlar2 copy

YARIŞMALARDA JÜRİ ÜYELİĞİ YAPAN MEMURLAR NE KADAR ÜCRET ALIYOR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

mulakatKamu kurum ve kuruluşları tarafından; etüt, plan, proje, güzel sanatlara ve benzeri işlere ilişkin yarışmalar düzenlenebilmekte ve Devlet memurlarının bu yarışmalarda jüri üyesi veya raportör olarak görevlendirilmeleri de söz konusu olabilmektedir.

Genel yönetim kapsamında bulunan kamu idareleri ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve özel kanunlarla kurulmuş fonlar tarafından yapılacak her türlü etüt, plan, proje, güzel sanatlara ve benzeri işlere ilişkin yarışmalarda jüri üyesi veya raportör olarak görevlendirilecek memurlara, yürütecekleri bu görevler karşılığında ücret ödenmekte ve ödenecek ücretin tavanı her yıl Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile belirlenmektedir.

Öte yandan, bu yarışmalarda;

-Danışman jüri üyeliği görevi yapanlara, jüri üyeleri için tespit edilen tutarın 1/2’si,

-Yedek jüri üyelerine ön ve soru-cevap toplantılarına katılmaları halinde yedeği oldukları danışman jüri veya asli jüri üyelerine ödenen tutarın 1/4’ü,

-Asli jüri üyesinin zorunlu bir nedenle çalışmalara devam edememesi halinde kendisine yedek jüri üyesi ücreti, asli jüri üyesinin yerini alacak yedek jüri üyesine de asli jüri üyesi ücreti,

-Raportör yardımcılarına raportörlere ödenen tutarın 1/5’i

ödenmektedir.

2014 yılında jüri üyelerine ödenen ücret

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından; etüt, plan, proje, güzel sanatlara ve benzeri işlere ilişkin düzenlenen yarışmalarda jüri üyesi veya raportör olarak görevlendirilen Devlet memurlarına, 2014 yılında yürütecekleri her bir asli jüri üyeliği veya raportörlüğü için 1.335 TL’yi geçmemek üzere ilgili kurumlar tarafından belirlenecek tutarda ücret ödenebiliyor.

2015 yılında jüri üyeliği ücreti

2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı, kamu kurum ve kuruluşları tarafından düzenlenecek yarışmalarda 2015 yılında jüri üyesi veya raportör olarak görev yapacaklara ödenecek ücreti belirledi. Tasarıda öngörülen miktarın Mecliste aynı şekilde kabul edilmesi halinde, Devlet memurlarına yürütecekleri her bir asli jüri üyeliği veya raportörlüğü görevi için 1.410 TL ücret ödenebilecek.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.