logo yeni

calisanlar2 copy

ADALET ÇALIŞANLARI EYLEM YAPTI

Aktif . Yayınlanma Ücret

adalet5Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın hakim ve savcıların maaşlarına zam yapacaklarını söylemesi, Büro Memur-Sen üyelerinin katıldığı eylemle protesto edildi.

“Hakim ve savcıların özlük haklarıyla ilgili düzenleme hakim ve savcılarımızın tamamını kapsıyor ve onların maaşlarına bir zam yapıyoruz." ifadelerini kullanan BOZDAĞ, adalet çalışanlarından tepki görmeye devam ediyor.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan eylemciler “Susma haykır, haksızlığa hayır”, ‘Bugün herkes perişan adalette çalışan’, ‘Sadaka değil hakkımızı isteriz’ şeklinde slogan atarken, ‘Kırılmadan testi önlem alalım, yakmadan yorganı pireyi bulalım, kaşıkla verip kepçeyle aldılar, gün geldi artık’ yazılı pankart açtı.

İş yükü ağır

Konuyla ilgili açıklama yapan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan, “Olağan dışı iş yüküne rağmen, adliye çalışanlarının en düşük ücreti alan memur sınıfında olduğu unutulmamalıdır. Diğer kamu çalışanları ile adliye çalışanları arasında maaş yönünden adaletsizlikler mevcuttur. Adalet Bakanlığı yetkililerince, bu adaletsizliğe bir an önce son verilmesini beklerken, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’ın dün akşam bir programda yapmış olduğu açıklamalar Adalet Bakanlığ’ında çalışan yazı işleri müdürü, şoför, veznedar, icra memurları, zabıt katibi, icra müdürü, bilgi işlem memurları, teknik personel gibi personellerimizi derinden üzmüştür. Adalet Bakanlığı yetkililerini, bu adaletsizliğe biran önce son vermeye davet ediyoruz. Hakim ve savcılara verilen haklardan memurların da yararlanmasını istiyoruz. Sayın Başbakan’ın memurları yok saymasını kabul edememeyiz.” şeklinde konuştu.

Yapılan açıklamasının ardından, tahta terazi üzerinde bir kefede hakim ve savcıların payı, diğer kefede adalet çalışanlarının payı temsili olarak gösterilirken, Bakanlık yetkililerinin kendilerine bakmaları için de yere ayna bırakıldı.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.