logo yeni

calisanlar2 copy

ÜST ÖĞRENİMİN ZAM VE TAZMİNATINDAN HANGİ HALLERDE YARARLANILIR?

Aktif . Yayınlanma Ücret

maas10Kadro unvanı değişmediği halde, bitirilen üst öğrenimin zam ve tazminatlarından hangi hallerde yararlanılacağı konusunda bir açıklama da Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldı.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, zam ve tazminatlar konulu yazısı ile bitirilen üst öğrenimin zam ve tazminatlarından yararlanılabilmesi için, bitirilen üst öğrenimin; mesleki üst öğrenim olmasının gerekip gerekmeyeceği; kadro görevi ile ilgili olmasının gerekip gerekmeyeceği; kurumun görev alanı ile ilgili olmasının gerekip gerekmeyeceği; mevcut mesleki öğrenimin program ve bölüm bazında devamı mahiyetinde bir üst öğrenim olmasının gerekip gerekmeyeceği ile ilgili olarak, konuya ilişkin Maliye Bakanlığının bir görüşünden hareketle açıklama yaptı.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, yazısındaki açıklamaları Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin olarak Sağlık Bakanlığı Hukuk Müşavirliğine hitaben yazmış olduğu yazısına dayandırdı.

Sağlık Bakanlığının açıklamasında özetle şu hususlardan söz edildi:

Sağlık ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfına dahil kadrolarda görevli olup da, yine bu sınıftaki bir kadroya atanmaya imkan veren herhangi bir mesleki üst öğrenimin bitirilmesi halinde, üst öğrenim için belirlenen zam ve tazminatlardan yararlanılacaktır.

Teknik hizmetler sınıfına dahil kadrolarda görevli olup da, yine bu sınıftaki bir kadroya atanmaya imkan veren herhangi bir mesleki üst öğrenimin bitirilmesi halinde, üst öğrenim için belirlenen zam ve tazminatlardan yararlanılacaktır.

Öte yandan, bitirilen üst öğrenim için belirlenmiş olan zam ve tazminatlardan yararlanılabilmesi için üst öğrenimin; kadro görevi ile ilgili olması, kurumun görev alanı ile ilgili olması veya mevcut mesleki öğrenimin program ve bölüm bazında devamı mahiyetinde bir üst öğrenim olması gibi şartlar aranmayacaktır.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.